Lautaro nosio Inter do pobjede, raspucana Fiorentina

Nogomet 19. kol 202323:36 0 komentara
AP Photo/Luca Bruno via Guliver

Nogometaši Intera i Fiorentine opravdali su uloge favorita u susretima 1. kola novog talijanskog prvenstva, Inter je kao domaćin svladao Monzu sa 2-0 (1-0), dok je Fiorentina kao gost bila uspješnija od povratnika u Serie A Genoe sa 4-1 (3-0).

Oba gola za milanske “crno-plave” postigao je kapetan Lautaro Martinez (8, 77). Hrvatski napadač Mirko Marić igrao je z Monzu do 61. minute.

Fiorentina je u Genovi stigla do uvjerljivih 4-0 preko Biraghija (5), Bonaventure (11), Gonzaleza (40) i Mandragore (56) prije no što je Biraschi (58) ublažio poraz Genoe.

Milan Badelj poveo je Genou kao kapetan, ali je izašao u 59. minuti, dok je Josip Brekalo za Fiorentinu odigrao čitav susret.

Ranije u subotu su  nogometaši Napolija u obranu naslova krenuli 3-1 (2-1) gotujućom pobjedom protiv Frosinonea. Povratnik u Serie A Frosinone poveo je 1-0 nakon što je Harroui (7-11m) iskoristio kazneni udarac u otvaranju dvoboja, a to je ujedno bio i prvi pogodak u novoj sezoni. No, već do poluvremena Napoli je preokrenuo, Politano (24) je poravnao nakon velike pogreške domaćeg vratara Turatija, da bi Osimhen (42) zabio za 1-2. Najbolji strijelac Serie A prošle sezone Osimhen (79) je svojim drugim golom na utakmici potvrdio pobjedu Napolija.

Verona je kao gost svladala Empoli sa 1-0 (0-0) golom Bonazzolija (75).

U nedjelju će na teren Roma – Salernitana, Sassuolo – Atalanta, Udinese – Juventus i Lecce – Lazio, a u ponedjeljak Torino – Cagliari i Bologna – Milan.