Erlić nakon prvijenca i poraza: ‘Jako smo tužni, dali smo sve od sebe’

Nogomet 12. pro 202310:26 0 komentara
xLuigixCanu IPAxSportx xipa-agencx via Guliver

Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Martin Erlić zabio je prvijenac za Sassoulo u 15. kolu talijanskog nogometnog prvenstva, ali njegova je momčad na dramatičan način na kraju izgubila na gostovanju kod Cagliarija 1:2 (1:0).

Erlić je doveo Sassuolo u vodstvo u 7. minuti kada je bio najviši u skoku pred domaćim vratima te glavom u mrežu skrenuo udarac iz kuta Laurentiea.

Taj je rezultat vrjedio sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena iako je Sassoulo od 62. minute bio s igračem manje jer je isključen Tressoldi. A tada je uslijedila nevjerojatna drama, u 90. minuti Bajrami je postigao gol za Sassouolo koji je poništen pregledom VAR-a jer je nesuđeni asistent Volpato bio u milimetarskom zaleđu, da bi Cagliari “uskrsnuo” i golovima Lapadule u četvrtoj te Pavolettija u devetoj minuti nadoknade kreirao nesvakidašnji preokret.

Erlić je otkrio razmišljanja nakon utakmice.

“Jako smo tužni, danas smo dali sve od sebe. U ovom razdoblju i zadnjih nekoliko utakmica sve nam ide jako loše, nismo zaslužili zadnje poraze. Samo moramo zasukati rukave i nastaviti raditi kao što radimo. Vjerujem da je naša momčad doista ujedinjena skupina i to smo pokazali u posljednjih nekoliko utakmica. Samo radom se možemo oporaviti i prebroditi ovaj trenutak”, rekao je Erlić za DAZN pa priznao da je crveni karton za Ruana Tressoldija sigurno utjecao na rasplet susreta.

“Na današnju utakmicu sigurno je utjecala ta jedna odluka, to isključenje, ali moramo se oporaviti.”

Ni trener Sassuoloa Alessio Dionisi nije bio zadovoljan.

“Moramo prihvatiti činjenicu da utakmice igraju igrači i da smo danas igrali s jedanaest, imali bismo drugačiji ishod. Nakon zadnje utakmice ponovno smo se vratili individualnim pogreškama. Jako sam ljutit na dečke, ne možemo si dopustiti da svaku utakmicu završimo s deset igrača. Nisam odmah zamijenio jednog od dvojice centralnih braniča, čak i ako su bili žuti, jer sam imao samo jednog na klupi. Čekao sam, razmišljao o prelasku na obranu 3 igrača kasnije u utakmici, a onda je epizoda isključenja ponovno promijenila karte na stolu, primoravši nas da igramo gotovo 40 minuta u brojčanoj inferiornosti”, rekao je trener i dodao:

“Također bih želio naglasiti da unatoč tome što je morao prihvatiti odluke suca, nakon 10 minuta Thorstdvedt je zadobio udarac laktom koji ga je ostavio bez zuba, a njegov protivnik nije ni dobio žuti karton.”