Salah s dva kasna gola donio pobjedu Liverpoolu u derbiju

Nogomet 21. lis 202315:55 0 komentara
AP Photo/Jon Super via Guliver

Nogometaši Liverpoola barem nakratko izbili su na vrh ljestvice engleskog prvenstva 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv gradskog rivala Evertona u prvom susretu 9. kola

Domaći su od 37. minute imali igrača više na terenu nakon što je zbog dva prestrogo dobijena žuta kartona isključen Young, a svoju dominaciju u drugom poluvremenu materijalizirali su tek iz kaznenog udarca u 75. minuti kojega je iskoristio Salah. Prethodno je lopta pogodila u ruku Keanea u kaznenom prostoru gostiju. Konačni rezultat iz protunapada postavio je Salah svojim drugim golom u sedmoj minuti nadoknade.

Liverpool sada ima 20 bodova, kao i Tottenham te Arsenal, ali je na vrhu iako ima utakmicu više odigranu zbog najbolje razlike pogodaka. Everton je 16. sa sedam bodova.