Rumunje optužuju za namještaljku sa Slovacima: ‘Netko bi nam se trebao ispričati’

Euro2024 27. lip 202414:39 0 komentara
Dess Trune by Guliver

Slovačka i Rumunjska odigrale su 1:1 u posljednjem kolu skupine E Europskog prvenstva. Prije no što je susret odigran, znalo se da bi neriješen rezultat jednoj i drugoj reprezentaciji donio prolazak u osminu finala. Slovaci su poveli golom Ondreja Dude u 24. minuti, a konačan rezultat postavio je Rumunj Razvan Marin u 37. minuti

Ukrajina i Belgija u drugom susretu također su odigrale 1:1, pa su sve reprezentacije u skupini E završile s četiri boda. Ukrajini je trebala pobjeda nad Belgijom, a kako ju nije ostvarila, završila je grupnu fazu na zadnjem mjestu s najlošijom gol-razlikom.

Ukrajinski navijači bili su ljutiti zbog remija Slovačke i Rumunjske, kojim je njihova reprezentacija ispala s turnira. Rumunjski izbornik Edward Iordanescu poludio je zbog optužbi da su se njegovi nogometaši dogovorili sa Slovacima da namjeste utakmicu, odnosno podijele bodove kako bi obje reprezentacije prošle.

“Neki bi nam se ljudi trebali ispričati. Obje momčadi su davale sve od sebe tijekom 90 minuta. Bacati blato na našu momčad i naše dostojanstvo je sramotno i nepristojno. Rumunjska je pokazala karakter”, izjavio je Iordanescu, čija će momčad u utorak u 18 sati igrati protiv Nizozemske u osmini finala.

“Gotovo je cijeli stadion bio žut. Pratili su nas na željezničkoj postaji, treningu i u hotelu. Nevjerojatno, nadam se da će se tako i nastaviti. Želimo otići što dalje možemo”, dodao je Iordanescu nakon pobjede nad Ukrajinom (3:0), poraza od Belgije (2:0) i remija sa Slovačkom (1:1).