Stao ludi niz Messija i društva, izgubio i Brazil!

Nogomet 17. stu 20238:16 0 komentara
REUTERS/Agustin Marcarian via Guliver Image

Čudesna nogometna noć na južnoameričkom kontinentu. Poraženi su i Argentina i Brazil, slavili su Urugvajci i Kolumbijci. Sve je veća gužva na ljestvici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, koje se nastavljaju već za pet dana utakmicama 6. kola.

Negdje u isto vrijeme počeli su derbi susreti na čuvenoj Bomboneri, gdje su se u sastali Argentina i Urugvaj, te u Barranquilli, gdje je žilava Kolumbija dočekala „ranjeni“ Brazil.

Urugvajci su u 41. minuti došli do vodstva, brzonogi Matias Vinha je prošao lijevom stranom i poslao upotrebljiv centaršut po zemlji, a sve je na drugoj strani pratio Barcin defenzivac Ronald Araujo, koji je preciznim udarcem uspio poslati loptu ispod noge Emiliana Martineza.

Mat u dva poteza u 87. minuti. Nicolas de la Cruz je sa centra poslao loptu ka Darwinu Nunezu, koji je pobjegao svom čuvaru i izašao sam pred golmana Martineza. Napadač Liverpoola je desnom nogom po zemlji još jednom savladao golmana svjetskih prvaka, nanijevši im prvi poraz poslije 360 dana, kada ih je u Kataru savladala Saudijska Arabija!

A Kolumbija je poslije osam i pol godina savladala Brazil (2:1) i ostala jedina neporažena reprezentacija u kvalifikacijama za svjetsku smotru.

Međutim, ništa nije išlo tako dobro za njih, koju sa klupe vodi argentinski stručnjak Nestor Lorenzo. Već u četvrtoj minuti Martinelli je sjajno završio dugu akciju Brazilaca, kada je poslije dodavanja Viniciusa preciznim udarcem desnom nogom matirao iskusnog golmana domaćih Vargasa.

Dugi napad domaćina i prelijep centaršut lijevom nogom Borje u 75. minuti, u izjednačenje je pretvorio Luis Diaz. Rasplakao je i svog oca, koji je utakmicu pratio sa tribina. Nije se stišavala bura oduševljenja poslije gola asa Liverpoola, a uslijedio je novi delirij. Igrala se 79. minuta, kada je James Rodriguez centrirao sa desne strane, a na drugoj stativi je čudesno skočio opet Diaz i ponovo udarcem glavom smjestio loptu u mrežu šokiranog Alissona za 2:1.

Nakon poraza Argentina je i dalje prva sa 12 bodova, a  Brazil je pao na peto mjesto i ima sedam bodova. Urugvaj je ostao na drugom mjestu, ali samo dva boda bliži susjedima koje je pobijedio prvi put nakon 2013. godine. Kolumbija je nakon pet odigranih utakmica napredovala na treće mjesto i ima devet bodova.

U preostalim utakmicama Bolivija je pobijedila Peru 2-0 i tako se podigla s dna ljestvice. Tamo je sada Peru. Utakmice Venezuele i Ekvadora te reprezentacija Čilea i Paragvaja završile su bez golova.

U sljedećem kolu, 22. studenog na Maracani igraju Brazil i Argentina, a preostale su utakmice Paragvaj – Kolumbija, Ekvador – Čile, Urugvaj – Bolivija i Peru – Venezuela.