U borbi za Premier ligu klub koji u njoj nikad nije igrao

Nogomet 16. svi 202323:13 0 komentara
xIanxStephenx PSI-17447-0011 via Guliver

Poznat je prvi finalist doigravanja za Premier ligu. To je Luton Town koji je slavio protiv Sunderlanda.

U uzvratnoj utakmici protiv Sunderlanda Luton je na domaćem terenu pobijedio 2:0 i tako nadoknadio poraz od 2:1 iz prvog susreta.

U 10. minuti utakmice Osho je postigao gol za vodstvo Lutona, te je od tog trenutka sve bilo otvoreno.

Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan gol i ponovo u mreži gostiju. Doughty je asistirao, a gol za vodstvo od 2:0 postigao je Lockyer.

Do kraja utakmice Sunderland je pokušavao izjednačiti i izboriti produžetke, ali nisu uspjeli, te su na kraju eliminirani.

Njihov protivnik bit će pobjednik susreta između Middlesbrougha i Coventryja, a rezultat prve utakmice bio je 0:0.

Jasno je da je i na tom susretu sve otvoreno, a sigurno je da će finalna utakmice biti posebna za navijače Lutona koji se nadaju plasmanu u viši rang.

Ako Luton pobijedi u tom dvoboju, bit će mu to prvi povijesni plasman u Premier ligu. Zadnji put je u najvišem rangu engleskog nogometa igrao u sezoni 1991./92., dok je Premier liga osnovana sezonu kasnije.