Ronaldo u klubu 700, United slavio u Liverpoolu

Nogomet 9. lis 202222:11 0 komentara
AP Photo/Jon Super via Guliver Images

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 9. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je kao gost svladao Everton sa 2-1 (2-1).

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, Everton je poveo u 5. minuti sjajnim udarcem Iwobija sa 20-ak metara, no već u 15. minuti Antony je poravnao preciznim šutom sa 15-ak metara s desne strane, da bi pobjedu Unitedu osigurao Cristiano Ronaldo u 44. minuti, prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora s lijeve strane.

Bio je to 700. klupski pogodak u karijeri za 37-godišnjeg Portugalca, a stigao je 20 godina i dva dana nakon što je zabio prvi u dresu Sportinga iz Lisabona. Ukupno mu je ovo 144. gol za United, za Sporting je zabio pet, čak 450 puta je tresao mreže suparnika u dresu Real Madrida, a 101 u dresu Juventusa.

Ovom pobjedom United je stigao na peto mjesto ljestvice sa 15 bodova, pet više od 12. Evertona.

Na vrhu je Arsenal koji je ranije u nedjelju na svom terenu svladao Liverpool sa 3-2 (2-1). Arsenal je poveo golom Martinellija već u 1. minuti susreta, Nunez je u 34. uspio poravnati, samo da bi Saka u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena uklizao na drugoj vratnici na dodavanje Martinellija i vratio prednost na stranu “topnika”. Firmino je u 53. minuti preciznim udarcem sa 15-ak metara izjednačio na 2-2, ali Arsenal je i treći put stigao do vodstva koje je na kraju i zadržao nakon što je Saka u 76. minuti realizirao kazneni udarac kojega je skrivio Thiago Alcanara koji je neoprezno startao na Gabriela Jesusa.

Vodeći Arsenal sada ima 24 boda, jedan više od drugog Manchester Cityja, dok je Liverpool ostao u sredini ljestvice, 10. sa 10 bodova i utakmicom manje.