Liverpool se iskalio na Leedsu i ispisao povijest

Nogomet 17. tra 202322:57 0 komentara
MalcolmxMackenzie via Guliver Images

Nakon više od mjesec dana nogometaši Liverpoola su proslavili pobjedu u engleskoj Premier ligi, pobijedili su kod Leedsa 6:1 u zadnjem susretu 31. kola.

Znatno bolju igru u prvom poluvremenu Liverpool je naplatio s dva gola. Prvo je Nizozemac Gakpo, iz blizine, u 35. minuti pogodio za 1:0, dok je samo četiri minute kasnije Salah povećao na 2:0.

Na startu drugog dijela, uslijed velike pogreške Konatea, Leeds je smanjio na 1:2 nakon gola Sinisterra. No, bila je to kratka nada za domaćina jer je uslijedila još furioznija igra Liverpoola koja je do kraja donijela nova četiri gola u domaćoj mreži.

Dva puta je strijelac bio Diogo Jota, još je jedan gol postigao Salah, a sve je zaokružio Darwin Nunez golom u 90. minuti. Prije ovog slavlja posljednja Liverpoolova pobjeda u Premier ligi je bila ona od 7:0 protiv Manchester Uniteda.

Liverpool je ostao na osmom mjestu, a nemirni kraj sezone slijedi za Leeds koji se nalazi blizu opasne zone ispadanja, na 16. mjestu.

Liverpool je posljednji put Leedsu na ovom stadionu postigao pet golova još 1991. godine, kada je slavio sa 5:4 u ligi koja se još nije ni zvala Premier liga. Najveća je to pobjeda Redsa na ovom gostovanju u povijesti.