Arsenal je prvi, Topnici slave Havertza

Nogomet 25. stu 202320:35 0 komentara
AP Photo/Kirsty Wigglesworth via Guliver Image

Nogometaši Arsenala izbili su na vrh ljestvice engleskog prvenstva zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) gostujućoj pobjedi protiv Brentforda u susretu 13. kola.

Arsenal je do pobjede stigao golom Havertza (89) u samoj završnici utakmice kada je uspio provući loptu kroz noge vrataru Flekkenu i pogoditi mrežu.

Arsenal je tako uspio iskoristiti remi Manchester Cityja i Liverpoola koji su u prvom susretu subotnjeg programa igrali 1-1 (1-0) te ih oboje preskočio na ljestvici. Vodeći Arsenal sada ima 30 bodova, drugi City 29, a treći Liverpool 28.

Brentford je 11. sa 16 bodova.

City je svoju bolju igru okrunio vodećim golom Haalanda (27) sredinom prvog poluvremena, udarac Norvežanina sa 15-ak metara bio je prejak za Allisona usprkos tomu što je brazilski vratar uspio dotaknuti loptu vršcima prstiju. Iako je City i u nastavku stalno prijetio povećanjem vodstva do njega nije stigao, a Liverpool je to kaznio izjednačujući pogotkom Alexander-Arnolda (80) koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio sam donji desni kut nemoćnog Edersona. Joško Gvardiol ostao je na klupi Cityja kod kojega u sastavu zbog ozljede nije bilo Matea Kovačića.