Alcacer i Bournemouth razvaljuju, Kiki se vratio

Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Nekoliko je heroja ove sportske subote iako ona još ni izbliza nije gotova. Bilo pojedinci, bilo grupe građana koje igraju nogomet.

Dortmundska Borussia opet je preokrenula cijeli svijet. Danas protiv Augsburga – opet isto. Ušao je Paco Alcacer i u zadnjih pola sata napravio dar-mar. Sve je zapravo stalo u 96. minutu kad je za konačnih 4:3 zabio iz slobodnog udarca. Stvar za notes je što je čovjek na posudbi iz Barcelone za samo 81 odigranu minutu ove sezone postigao pet pogodaka. To je daleko najbolj omjer golova i minuta provedenih na terenu ove sezone.

S obzirom da već sredinom prvog poluvremena Bayern ima velikih problema kući protiv Monchengladbacha, Dortmund je ostao na vrhu uoči reprezentativne stanke, što su sjajne vijesti za žuto-crne sa Signal Iduna Parka.

U Engleskoj, pravu je uvertiru za dvoboj Manchester Uniteda i Newcastlea napravio Bournemouth koji je s 4:0 na gostovanju na Vicarage Roadu svladao Watford. Eddie Howe i njegovi su odigrali sjajno, naročito Josh King koji je zabio dvaput. Jednom Brooks i jednom Wilson i to je to… Uzalud Watfordu onako dobar start, kada su u rujnu sve uspjeli upropastiti.

Golovima se vratio i Cristiano Ronaldo koji će zabiti kod Udinesea još u prvom poluvremenu i na taj način utišati kritičare koji se zadnjih dana uglavnom bave njegovim privatnim životom.

Subotu pratite na Sportklubu. Tek je 19 sati, bit će svega još…

Kovač, Mourinho, Kek… Današnji dan mogao biti biti “groblje za trenere”.