Prekrasan gol Rakitića spasio bod Sevilli: ‘Majko moja’

Nogomet 28. lis 202323:16 0 komentara
Antonio Pozo/PRESSIN via Guliver Images

Po bod su osvojili nogometaši Cadiza i Seville u 11. kolu španjolske La Lige, međusobna utakmica ove subote završila je 2-2.

Nakon nešto manje od pola sata igre Cadiz je imao dva gola prednosti, u osmoj minuti Chris Ramos je bio strijelac za 1-0, dok je dvadeset minuta kasnije Machis dao gol za 2-0.

Sevilla nije klonula duhom već je do odmora smanjila golom Argentinca Ocamposa u 37. minuti, a stvari je potpuno na početak vratio hrvatski nogometaš Ivan Rakitić. U 60. minuti Rakitić je desnom nogom, s ruba šesnaesterca, sjajno naciljao volej udarcem suprotne rašlje.

Bio je to vrlo spretan lob, parabola, nekako u stilu gola Milana Rapaića protiv Italije na Svjetskom prvenstvu 2002. godine, s tim da je Rakitić ipak puno čišće zahvatio loptu.

“Majko moja”, glasio je komentar u tekstualnom prijenosu uživo na španjolskom portalu Mundo Deportivo.

Na kraju se ispostavilo da je to bio pogodak za konačnih 2-2, a Rakitić je odigrao cijelu utakmicu te dao premijerni ovosezonski ligaški pogodak.

Sevilla je ostala na 13. mjestu ljestvice, dok je Cadiz odmah iza Andalužana.