Osijek pobjedom otvorio pripreme, sjajnim pogotkom svladali češkog prvoligaša

Hrvatska 3. srp 202422:47 0 komentara
Ivan Peric / CROPIX via Guliver Images

Bijelo-plavi su u prvoj pripremnoj utakmici slavili s 1:0 protiv češkog prvoligaša Jabloneca.

Osijek je počeo u više-manje očekivanoj postavi, Čavlina na vratima, u zadnjoj liniji GuedesMkrtčjanDuarte Jurišić, u veznom redu uz Nejašmića, od kojeg je sve počinjalo i koji je dobio u ruke ključeve igre, bili su Soldo Pušić, a u napadu BukvićMatković Mierez. U sastavu nije bilo Pedra Lime, koji je zbog ozljede preventivno preskočio i jutarnji trening, a potom i utakmicu. Kewal se, pak, u srijedu navečer priključio momčadi.

Bijelo-plavi su imali inicijativu u prvom poluvremenu, ali bez izrazitih šansi. Česi, koji su za razliku od Osječana ipak u bitno kasnijoj fazi priprema, prodisali su tek u nastavku nakon što je Federico Coppitelli posve promijenio momčad na terenu. A onda je Osijek poveo. Gol je zabio Šimun Mikolčić. I to golčinu! Pucao je mladi veznjak Osijeka s dvadesetak metara neobranjivo u “rašlje”. U idućoj sezoni očekuje se od Mikolčića da napravi veliki iskorak, a sjajnim pogotkom odmah u prvoj utakmici veznjak Bijelo-plavih najavio je kako je spreman za njega.