NK Osijek potpisao je u četvrtak dvojicu novih igrača. Obojica igrača članovi su mladih reprezentacija iz hrvatskog susjedstva te je riječ o bočnom igraču i veznjaku.
Mladi reprezentativac Mađarske, Balázs Bakti novi je igrač Osijeka. Potpisao je dvogodišnji ugovor s opcijom produženja na još jednu godinu. Na Opus Arenu je stigao iz slovenske Nafte 1903 (na posudbi iz mađarskog Zalaegerszega) s kojom je izborio ulazak u najviši rang natjecanja u susjednoj nam državi. Igra u sredini terena, ofenzivni je veznjak, a u Lendavi je bio u drugom dijelu prošle sezone. Pritom je odigrao 16 utakmica u kojima je postigao dva gola i „podijelio“ pet asistencija.
Osim Baktija, za Bijelo-plave potpisao je i Senad Mustafić, dosadašnji igrač austrijskog Sturma u kojemu je nastupao za B momčad koja se natječe u drugoj ligi. Prošle je sezone u 27 odigranih utakmica za svoj klub postigao tri gola i zabilježio četiri asistencije, dok je za U21 selekciju Bosne i Hercegovine nastupio deset puta, a samo u jednoj utakmici nije ostao na terenu svih 90 minuta. Cijelu je igračku karijeru u Austriji, iskazao je svoj potencijal, a dolazak u Osijek vidi kao priliku za novi iskorak.
Mustafić inače igra na poziciji desnog bočnog i potpisao je dvogodišnji ugovor s opcijom za jednu dodatnu godinu. Isti ugovor potpisao je i 21-godišnji Bakti. Osijek je prošlu sezonu završio na, za njih lošem, devetom mjestu, te se nadaju kako će ove sezone poboljšati igru i uključiti se u borbu za Europu.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC



Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!