Nogomet ostalo 12. svi 201916:03 > 16:05
Laurence Griffiths/Getty Images

Luda utakmica kineske lige koju je sudio Milorad Mažić završila je na nesvakidašnji način.

Nevjerojatno uzbudljivo je bilo u Šangaju gde je Shangai SIPG savladao Shandong Luneng 2:1, a konačan preokret dogodio se poslije mnogo uzbuđenja u završnici, u 11. minutu sudačke nadoknade. Pravdu na dvoboju u Šangaju dijelio je srpski arbitar Milorad Mažić.

Povezano

Domaća momčad uspjela je doći do trijumfa i pored toga što je od 71. minute igrala sa igračem manje.

Gosti su poveli u prvoj minutu golom Guedesa. Izjednačenje je doneo Elkeson u 74, da bi u petoj minuti sudačke nadoknade gosti su postigli lijep gol iz kontranapada i činilo se da će upisati sva tri boda, ali strijelac prvog pogotka Guedes bio je u zaleđu kod dodavanja lopte i gol je nakon pregleda VAR-a poništen.

Konačnih 2:1 postigao je Hulk, iz vrlo sumnjivog penala, u 11. minutu sudačke nadoknade kada je Mažić pokazao na bijelu tačku. Naime, lopta je jednog gostujućeg igrača pogodila u ruku, ali on to nije mogao vidjeti jer je bio u duelu sa protivničkim igrače.

Prosudite sami je li sve bilo pošteno u videoprilogu…

Shangaj SIPG je na drugom mjestu ljestvice  sa 22 boda, pet manje od Pekinga, Shandong je na petoj poziciji sa 14 bodova.