Allsvenskan: Bez pobjednika u derbiju

Nogomet ostalo 9. tra 201821:08 > 21:11
Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Nogometaši Brommapojkarne slavili su na domaćem terenu protiv Häckena rezultatom 2:0 (1:0) u utakmici drugog kola švedskog prvenstva. Malmö i AIK odigrali su bez pobjednika...

Getty Images/Laurence Griffiths

Brommapojkarna je u Stockholmu povela golom Ajetija u 19. minuti, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 42. kada je Faltsetas dobio crveni karton, pa su gosti s igračem manje morali hvatati zaostatak.

Taj zadatak je postao barem dvostruko teži u 67. kada je Irandust zaradio drugi žuti, pa je Brommapojkarna u završnici potvrdila pobjedu igrajući s dva igračaviše.

Konačnih 2:0 postavio je srpski nogometaš Petar Petrović u 89. minuti.

Malmö i AIK remizirali su u derbiju kola gdje smo također vidjeli crveni karton. Poveli su gosti golom Goitoma već u 12. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Rosenberg u 43.

Domaćin i aktualni prvak je od 58. minute igrao s igračem manje kada je Brorsson zaradio drugi žuti karton.