Sve napetije u Indiji, slavili Goa i Bengaluru

Nogomet ostalo 25. velj 201817:46 > 17:50
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

U nedeljnim utakmicama 17. kola vidjeli smo šest pogodaka, no najgore je prošla mreža Pune Cityja...

Goa je bila uvjerljiva na gostovanju Pune Cityju, rezultat je bio 4:0 (1:0) i tako su gosti iz Margaoa zadržali izglede za plasman u doigravanje.

Vodstvo je donio Lanzarote s bijele točke nakon vrlo dvojbenog jedanaesterca kojeg je navodno skrivio Adil Khan. Igrala se 28. minuta, a do kraja prvog poluvremena domaćin je imao sjajnu situaciju kada je na rubu kaznenog prostora u vrlo izglednoj situaciji oboren danas njihov jedini napadač, Marcelinho.

Bila je bi to gol prilika, ali ne da obrambeni igrač nije dobio ni opomenu, kamoli crveni kraton, nego nije suđen ni prekršaj?

Goa je u posljednjim sekundama prvog dijela preko Corrominasa mogla udvostručiti vodstvo, no španjolski igrač koji do danas nije na tri uzastopne utakmice zatresao mrežu, a promašivao je velike prilike, pogodio je vratara domaćih iz neposredne blizine.

No, na samom početku drugog dijela, Goa je u devedeset sekundi imala tri velike priliku, treću je iskoristio Francuz Boumous koji je nedavno pojačao sastav Sergija Lobere. Sa sedam metara pogodio je vratara u nogu, ali se lopta ipak odbila u mrežu.

Do isteka prvog sata igre već je bilo 3:0 za goste, gol je tada sjajno zabio Corrominas, a njegov drugi pogodak stigao je sedam minuta kasnije s bijele točke i sada je Španjolac opet odmakao od konkurencije na ljestvici strijelaca s 15 postignutih golova!

Veliki problemi za Pune City viđeni su u završnici kada je Marcelinho zaradio drugi žuti karton, što znači crveni, pa će morati propustiti posljednju utakmicu osnovnog dijela sezone za svoj klub, koji je danas jednim bodom mogao osigurati doigravanje, ali je to ipak napravio s obzirom da je Jamshedpur poražen od vodeće momčadi lige.

Oba pogotka na toj utakmici gola viđena su u prvom poluvremenu. Prvo je Miku bio precizan s bijele točke u 23. minuti, a zatim je Chettri u 34. stavio tačku na pobjedu gostiju.

Bengaluru je na vrhu tablice pobjegao na osam bodova prednosti u odnosu na pratitelje (Pune i Chennaiyin), dok je Jamshedpur četvrti i u posljednjem kolu igrat će na domaćem terenu vrlo važnu utakmicu za doigravanje protiv Goe, koja trenutno ima 2 boda manje, ali i utakmicu manje!