Coventry došao do pobjede poslije osam godina

Catherine Ivill/Getty Images

Navijači Coventryja čekali su osam godina da njihovi ljubimci ponovo zaigraju u Championshipu. Na domaćoj premijeri nisu imali prilike da ih uživo gledaju, ali su igrači njihove momčadi priredili spektakl i pobjedu nad QPR-om 3:2.

Videlo se da su domaćini u grču, što su igrači QPR-a iskoristili i došli prvi do gola. U 41. minuti strijelac je bio Dykes iz penala. Ali Coventry je uspio odgovoriti do poluvremena preko Goddena koji je u 44. minuti donio izjednačenje.

U drugom delu već slobodnija igra domaćih i poslije samo pet minuta O’Hare donosi preokret. Ipak, žilavi su gosti i preko Barbeta stižu do izjednačenja u 75. minuti. Kada je djelovalo da ni u drugoj utakmici neće stići do pobjede, ali makar je tu prvi bod veliku radost doneo je McFadzean pogotkom u 84. minuti za veliku pobjedu Coventryja.

Obje ekipe sada imaju po tri boda, kao i još devet ekipa na diobi od prvog do 11. mjesta.