Nezaustavljivi Mitrović, Vardyju 100. gol u PL

Nogomet 23. lis 202217:01 > 17:02 0 komentara
VEGARD GRoTT BB220927VG128 via Guliver Image

Leicester je proigrao i pomaknuo se s dna ljestvice, uz stoti gol Jamieja Vardyja u Premier ligi. Aston Villa je uništila Brentford (4:0).

Aleksandar Mitrović je u nevjerojatnoj formi. Najbolji strijelac u povijesti reprezentacije Srbije postigao je deveti gol ove sezone u Premier ligi, što se pokazalo vrlo važnim za pobjedu Fulhama na gostovanju kod Leedsa – 3:2.

Domaćin je poveo u ranoj fazi susreta, Rodrigo je zabio u 20. minuti, ali je Mitrović izjednačio samo šest minuta kasnije. Reid je u 74. minuti povisio na 2:1. Sudbinu domaćina zapečatio je Willian golom u 84. minuti. U 91. Summerville je smanjio na 3:2.

Mitrović je sada izjednačen na drugom mjestu ljestvice strijelaca, napadač Tottenhama Harry Kane također je postigao devet golova. Neprikosnoveni vodeći na listi strijelaca je Cityjev napadač Erling Haaland sa čak 17 golova u 11 utakmica.

Arsenal je remizirao u gostima kod Southamptona – 1:1. Topnici su poveli golom Xhake u 11. minuti, a izjednačio je Armstrong u 65.

Aston Villa je igrala s Brentfordom, na kraju je slavila prilično uvjerljivo – 4:0. Većinu posla momčad iz Birminghama odradila je u prvih 14 minuta.

Seriju je otvorio Bailey u drugoj minuti, prednost je udvostručio Ings u sedmoj, a isti je igrač bio precizan s bijele točke u 14. minuti. Do kraja susreta zabio je i Watkins, u 59. minuti.

Leicester je bio više nego uvjerljiv na gostovanju kod Wolverhamptona – 4:0. Eurogol je zabio Tielemans u osmoj minuti, 11 minuta kasnije prednost je udvostručio Barnes. Pobjedu je potvrdio Maddison u drugom poluvremenu, a onda je u 80. minuti Jamie Vardy zabio svoj stoti gol u Premier ligi.