Napoli bolji od Juventusa u derbiju, Inter ima priliku pobjeći na dvoznamenkastu prednost

Nogomet 3. ožu 202423:08 0 komentara
Daniele Buffa via Guliver

U derbiju 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Napoli je pobijedio Juventus sa 2-1.

Kviča Kvaratskhelia (42) i Giacomo Raspadori (88) zabili su za Napoli, dok je gol za torinsku “Staru damu” postigao Federico Chiesa (81).

Gosti su prvi zaprijetili, u 10. minuti je Dušan Vlahović primio centaršut unutar kaznenog prostora, ali je pucao pokraj desne stative. U 25. minuti zaprijetio je i Napoli, ali je Giovanni Di Lorenzo loše pucao na jednu odbijenu loptu. Novu priliku Vlahović je imao u 34. minuti, no pogodio je okvir gola.

Domaćin je poveo u 42. minuti sjajnim golom Kviče Kvaratskhelije. Nakon ubačaja s desne strane, Gleison Bremer je izbio loptu do Gruzijca koji je iz voleja pogodio u mrežu pored nemoćnog Wojciecha Szczesnyja. Juve je praktički u idućem napadu mogao do izjednačenja. Rugani je “ukrao” loptu Traoreu gurnuvši je do Vlahoviću koji bio sam ispred golmana, ali je pucao pored gola.

Juve je bio korak do izjednačenja i u 53. minuti, no Andrea Cambiaso je pucao malo iznad prečke. Gosti su ipak izjednačili u 81. minuti golom Chiese. No, četiri minute kasnije Napoli je dobio jedanaesterac. Pucao je Victor Osimhen, Szczesny je obranio, ali je Raspadori zabio odbijenu loptu. U samoj završnici Chiesa je mogao izjednačiti, ali je loše pucao.

U ranije odigranom susretu Bologna je na gostovanju u Bergamu pobijedila Atalantu sa 2-1 učvrstivši se na četvrtom mjestu, posljednjem koje osigurava Ligu prvaka.

Atlanta je povela u 28. minuti golom Ademole Lookmana iz kaznenog udarca, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat golovima Joshue Zirkzee u 57. minuti, te Lewisa Fergusona tri minute kasnije.

Za Atalantu je Mario Pašalić igrao do 62. minute, dok Nikola Moro nije nastupio za goste. Bologna je četvrta sa 51 bodom, dok je Atalanta šesta sa 46 bodova.

Nogometaši Cagliarija osvojili su važne bodove u borbi za prvoligaški spas nakon što su na gostovanju porazili Empoli sa 1-0.

Pobjedu gostima donio je Jakub Jankto u 69. minuti.

Cagliari je i dalje na 18. mjestu koje vodi u niži rang natjecanja, ali sada ima 23 boda kao i Verona koja se nalazi u sigurnoj zoni.

U još jednom susretu iz donjeg doma ljestvice Serie A Frosinone i Lecce su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela golom Walida Cheddire, a Lecce je izjednačio nakon autogola vratara Michelea Cerofolinija u 61. minuti. Pucao je Nikola Krstović, no pogodio je vratnicu od koje se lopta odbila u Cerofolinija pa u gol.

Vratar Frosinonea je nekoliko trenutaka ranije obranio jedanaesterac Hamzi Rafiji, no udarac je ponovljen zbog ranijeg utrčavanja igrača. Marin Pongračić je odigrao cijeli susret za Lecce.

U prvom nedjeljnom susretu Verona je na svom travnjaku svladala Sassuolo sa 1-0, a gol je zabio Karol Swiderski u 79. minuti, a Martin Erlić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

U ponedjeljak kolo zatvaraju Inter i Genoa.

Inter vodi na ljestvici sa 69 bodova, Juventus ima 57, a Milan 56 bodova. Napoli je sedmi sa 43 boda.