Nantes šokirao PSG na Parku prinčeva

Francuska 14. ožu 202123:22 > 23:23

Nogometaši Nantesa priredili su senzaciju pobijedivši na Parku prinčeva Paris Saint Germain s 2:1 u susretu 29. kola francuskog prvenstva.

Bila je to prva pobjeda Nantesa na Parku prinčeva nakon studenog 2002. godine.

Nantes je gostovanje u Parizu dočekao kao pretposljednja momčad lige, a s neočekivana tri boda napredovao je za jednu poziciju, ali je i dalje u zoni ispadanja. PSG je pak propustio priliku preuzeti vrh nakon što je lider Lille remizirao kod Monaca.

PSG je dugo lomio goste, no kada je Julian Draxler u 42. minuti zabio za 1-0 činilo se kako će Parižani u nastavku rutinski do bodova. Međutim, uslijedio je veliki obrat. Randal Kolo Muani je izjednačio u 59. minuti, a Moses Simon je u 71. doveo goste u prednost. Domaćin je u nastavku pokušao barem izjednačiti, no Nantes se sjajno branio priredivši senzaciju.

Na ljestvici vodi Lille (63) ispred PSG-a (60), Lyona (60) i Monaca (56).