Morina Bologna u golijadi svladala Erlićev Sassuolo

Nogomet 3. velj 202423:25 0 komentara
xGianlucaxRicci IPAxSportx via Guliver

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Bologna je preokretom u drugom poluvremenu na svom terenu svladala Sassuolo sa 4-2 (1-2).

Gosti su poveli golom Thorstvedta (13) nakon velike pogreške vratara Skorupskog, Bologna je poravnala na 1-1 uz ogromnu dozu sreće jer je volej Zirkzeea koji bi završio na tribinama pogodio u prsa Vitija (24-ag) i od njega se lopta odbila u mrežu, a novu prednost gostima osigurao je Volpato (34) nakon lijepe solo-akcije.

U nastavku je Fabbian (73) udarcem glavom poravnao na 2-2, da bi Ferguson (83) preciznim udarcem sa 16 metara kompletirao preokret. Konačni rezultat postavio je Saelemaekers (86).

Nikola Moro ostao je na klupi Bologne koja je stigla na peto mjesto sa 36 bodova, koliko ima i četvrta Atalanta, dok je Martin Erlić igrao do 81. minute za Sassuolo koji je ostao 15. sa 19 bodova, koliko ima i 16. Udinese, a samo bod manje imaju Verona, Cagliari i Empoli.

Na vrhu je Inter sa 54 boda, jedan manje uz utakmicu više ima drugi Juventus prije njihova međusobnog susreta u nedjelju u Milanu.