Monaco ne odustaje od LP, Jakolišu poraz

Francuska 1. svi 202217:35 > 17:36 0 komentara
Federico Pestellini/Panoramic

Nogometaši Monaca svladali su pred svojim navijačima Angers sa 2:0 u utakmici 35. kola francuskog prvenstva i tako se zadržali u utrci za drugo mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Monaco je do vodećeg pogotka došao autogolom Bambe u 42. minuti, a konačnih 2-0 postavio je Wissam Ben Yedder svojim 21. pogotkom u sezoni, tri manje od vodećeg strijelca lige Kyliana Mbappea.

Marin Jakoliš je bio u početnoj postavi Angersa i igrao do 62. minute.

Monaco se ponovno bodovno (62) izjednačio s trećeplasiranim Rennesom. Drugoplasirani Marseille bježi ovom dvojcu tri boda i večeras (20.45) će ugostiti Lyon.

Troyes je kod kuće sa 3:0 porazio prošlogodišnjeg prvaka Lillea, a do pobjede je došao zahvaljujući golovima s bijele točke. Prvi kazneni udarac za domaću momčad dosuđen je na kraju prvog poluvremena, a strijelac je bio Tardieu. U drugom poluvremenu u 55. minuti na 2:0, također iz kaznenog udarca, podiže Ugbo. Tardieu je bio strijelac i trećeg pogotka, ponovno s bijele točke, u 86. minuti.

Domagoj Bradarić je igrao od 70. minute za Lillea, a vratar Ivo Grbić je ostao na klupi za pričuve.