Milan vodio 2:0, ali Pongračić i ekipa uspjeli uzeti bod

Nogomet 11. stu 202317:18 0 komentara
xAndreaxRositox via Guliver

U prvom subotnjem susretu 12. kola talijanske Serie A nije bilo pobjednika, nogometaši Leccea i Milana su odigrali 2-2.

Nastavio se time loš niz Milana u prvenstvu premda je vodio 2-0 sve do 66. minute ovog susreta. U posljednje četiri ligaške utakmice Milan ima dva remija i dva poraza. Lecce je u posljednjih sedam utakmica u Serie A bez pobjede, u tom je razdoblju momčad s juga Italije ostvarila tri remija i četiri poraza.

Golovima Girouda u 28. i Reijndersa u 35. minuti Milan je imao sigurno 2-0 vodstvo, ali u nastavku su se gosti potpuno raspali. Prvo je Sansone smanjio na 1-2 u 66. minuti, dok je četiri minute kasnije Banda izjednačio na 2-2.

Lecce je mogao do potpunog preokreta, ali je Sansone u 84. minuti pogodio vratnicu. U nadoknadi je Lecce i postigao pogodak, Piccoli je bio strijelac sa skoro 40 metara uz vrlo slabu intervenciju golmana Milana Maignana, ali je gol poništen zbog prekršaja u napadu.

Hrvatski reprezentativac Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu za Lecce koji je ostao na 14. mjestu. Milan je ostao treći.

U nedjelju se igra preostalih pet utakmica ovog kola. Sastaju se Napoli – Empoli, Fiorentina – Bologna, Udinese – Atalanta, Lazio – Roma i Inter – Frosinone.