Marin Ljubičić zabio u porazu Linza, Villareal prošao s prvog mjesta

Europa League 14. pro 202321:02 0 komentara
xJbox via Guliver

Jedino što se u Europskoj ligi trebalo odlučiti u terminu utakmica od 18:45 - odlučilo je prvo mjesto u skupini F Villarreala, drugog Rennesa, Lige konferencija Maccabija iz Haife, a sezona u Europi je za Panathinaikos gotova. Tu treba dodati i pobjedu Union Saint Gilloisea protiv Liverpoola.

U skupinama E, G i H sve je bilo jasno, moglo je biti zanimljivo, a na kraju je ostalo samo u skupini F.

Villarreal je slavio na gostovanju kod Rennesa 3:2, u izravnom okršaju za prvo mjesto u skupini. Maccabi je izborio plasman u Ligu konferencija gostujućom pobjedom protiv Panathinaikosa 2:1.

Villarreal je u Francuskoj poveo u 36. minuti golom Morena iz jedanaesterca, no samo minutu kasnije Rennes je izjednačio preko Assignona.

Novo vodstvo Villarreala doveo je Akomah na dodavanje Morena u 63. minuti, a odgovor domaćih ovog puta bio je relativno brz. U 79. minuti Blas je na dodavanje Nemanje Matića pogodio za novo izjednačenje.

Nije trebala ni minuta da Villarreal ponovno povede. Ovaj put nakon pogotka Pereha izostao je odgovor domaćih i to je ostao konačan rezultat.

Maccabi je u izravnom okršaju s Panathinaikosom osvojio treće mjesto pobijedivši 2:1.

David u 20. i Kyeri u 74. bili su strijelci za momčad iz Haife. Za domaće je strijelac bio Ioannidis u 89. minuti.

LASK se od Europe oprostio porazom od 1:2 protiv Toulousea, a pogodak je zabio mladi hrvatski reprezentativac Marin Ljubičić!

U ostalim susretima, a Royal Union Saint-Gilloise je svladao Liverpool 2:1, malo je reći da je Liverpool došao s momčadi s kojom će eventualno izaći na teren u Liga kupu, no momčad Jurgena Kloppa nije ni trebala napraviti napor u ovoj utakmici jer je ranije osigurala prvo mjesto.

Roma je svladala Sheriff 3:0, BayerMolde 5:1, Qarabag je bio bolji od Hackena 2:1, a Slavia Prag od Serevettea 4:0.

Natjecanje u Europskoj ligi nastavljaju Liverpool, Toulouse, Villarreal, Rennes, Slavia Prag, Roma, Bayer i Qarabag.

U Konferencijskoj ligi bit će Royan Union, Maccabi Haifa, Serevet i Molde.