Liverpool zakazao borbu za trofej s Chelseajem

Nogomet 25. sij 20240:00 0 komentara
xAndyxRowlandx via Guliver

Nogometaši Liverpoola po rekordni, 14. put borit će se za naslov pobjednika engleskog Carabao Cupa, a mjesto u finalu osigurali su odigravši 1-1 protiv Fulhama u uzvratnom polufinalnom dvoboju odigranom na londonskom Craven Cottageu čime su obranili prednost od 2-1 stečenu na svom Anfieldu.

Momčad pod vodstvom Juergena Kloppa povela je u 11. minuti pogotkom Luisa Diaza. Fulham je izjednačio u 77. minuti, a strijelac je bio Issa Diop. No, domaća momčad nije uspjela doći do još jednog pogotka kojim bi “poništili” Liverpoolovu pobjedu u prvoj utakmici.

U utorak su se do svog desetog finala probili nogometaši Chelseaja pobijedivši na svom Stamford Bridgeu drugoligaša Middlesbrough s čak 6-1 za ukupnih 6-2.

Finale Carabao Cupa bit će odigrano 25. veljače na nacionalnom stadionu Wembley u Londonu.

U njemu će Liverpool tražiti put prema desetom naslovu, a Chelsea će pokušati po šesti put trijumfirati u ovom natjecanju.

Liverpool je posljednji naslov osvojio prije dvije godine, a i tada mu je suparnik u finalu bio Chelsea. Utakmica je ostala upamćena po tome da ni u osnovnih 90 minuta, ni u 30-minutnom produžetku nije bilo pogodaka pa je odluka o pobjedniku pala u raspucavanju s 11 metara i to tek u 11. seriji kad je tadašnji vratar Chelseaja Kepa Arrizabalaga prebacio vrata, što je bio jedini promašaj.