Liverpool slomio Newcastle u sjajnoj utakmici, Salah ušao u povijest Premier lige!

Nogomet 1. sij 202423:11 0 komentara
AP Photo/Jon Super via Guliver

Redsi su 2024. godinu otvorili važnom pobjedom...

U utakmici sa šest golova, jednim promašenim (obranjenim) jedanaestercem i dva poništena gola, Liverpool je svladao Newcastle rezultatom 4:2 u 20. kolu Premier lige.

Već u prvoj minuti zaprijetio je Dominik Szoboszlai, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Liverpool je opsjedao gol Newcastlea, a Martin Dubravka je cijelo vrijeme morao biti koncentriran. I bio je. Zaustavio je pokušaj Darwina Nuneza u 13. minuti, a samo nekoliko sekundi kasnije obrana je blokirala pokušaj Curtisa Jonesa.

Nizale su se prilike pred golom gostiju, a u 18. minuti zatresla se mreža Newcastlea. VAR je pokazao da je Luis Diaz bio u ofsajdu, bez gola.

Sven Botman skrivio je jedanaesterac u 21. minuti, ali ni to nije bilo dovoljno Liverpoolu za vodstvo. Mohamed Salah je jako loše pucao s bijele točke i to nije bio težak zadatak za Dubravku.

Uslijedila je velika pogreška Trenta Alexander-Arnolda koji je natrčao na odbijenu loptu, ali je poslao preko gola.

U 38. minuti Newcastle je na nove napade Núñeza i Salaha odgovorio kontranapadom i golom Dana Burna, no VAR je i ovaj pogodak poništio zbog nedopuštene pozicije.

U završnici prvog poluvremena – vratnica koju pogađa Alexander-Arnold nakon fantastičnog udarca gotovo iz ‘mrtvog kuta’.

Slično je počelo i drugo poluvrijeme, u 47. minuti nakon pada u šesnaestercu Nunez je tražio jedanaesterac, ali je Anthony Taylor samo odmahnuo rukom.

A onda dvije minute kasnije sjajna akcija domaćih koja je završila tako da je Diaz poslao sjajnu loptu u šesnaesterac na Darwina koji je uposlio Mohameda Salaha za vodstvo Liverpoola.

Mohamedu Salahu ovo je bio 150. pogodak u Premier ligi. On je tek peti igrač u povijesti koji je postigao 150 ili više ligaških golova za jedan klub. Prije njega to su učinili Harry Kane za Tottenham, Sergio Aguero za Manchester City, Wayne Rooney za Manchester United i Thierry Henry za Arsenal.

Samo tri minute nakon toga Núñez dva puta promašuje velike prilike i očekivano stiže kazna. Odličnu loptu primio je Alexander Isak koji je izašao jedan na jedan s Alissonom Becker i mirno riješio situaciju u korist svoje momčadi za izjednačenje.

Liverpool se nije predavao. U 63. minuti Dubravka je zaustavlja sjajan udarac Diaza, a nepunu minutu kasnije i Nuneza. U 69. minuti bio je uspješniji od Codyja Gakpoa.

Domaćima su se na kraju svi pokušaji isplatili.

Prvo je Diogo Jota u 74. minuti odlično pronašao Curtisa Jonesa u kaznenom prostoru, a ovaj nije imao težak zadatak poslati loptu u mrežu za novo vodstvo svoje momčadi.

Samo četiri minute kasnije u ulozi asistenta našao se Salah koji je uposlio Codyja Gakpoa. Pogledao je Taylor snimku, ali je ostao pri odluci da ofsajda prije trećeg pogotka domaćih nije bilo.

No, to svakako nije značilo da se Redsi mogu opustiti. U 82. minuti Newcastle se ponovno vraća u igru. Sven Botman uspio je postići pogodak i smanjiti rezultat na 3:2.

Uputio je Liverpool čak 35 udaraca  prema golu Newcastlea, od čega čak 16 prema golu. Martin Dubravka imao je 11 obrana! U to vrijeme, Newcastle je zabio pet puta, tri puta na gol.

Na kraju je Dubravka obranio penal. Provjerio je to Taylor, ali je i nakon pogledanog videa ostao pri svojoj odluci.

Salah je ovoga puta bio smiren i precizan za 4:2.

Liverpool se tako zadržao na prvom mjestu Premier lige, dok je Newcastle trećim porazom u nizu još uvijek na devetom mjestu.