Neviđeni preokret u Mostaru, Zrinjski gubio 0:3 pa pobijedio 4:3!

Konferencijska liga 21. ruj 202320:41 0 komentara
Branislav Racko via Guliver Image

Nogometaši Zrinjskog izveli su nevjerojatni obrat u ogledu prvog kola skupine E Konferencijske lige, pobijedili su u Mostaru nizozemski AZ Alkmaar 4-3 nakon što su gubili 0-3.

Nizozemska momčad imala je na poluvremenu ogromna tri gola prednosti, ali sastav kojeg odlično vodi hrvatski strateg Krunoslav Rendulić u transu je odigrao nastavak utakmice, zabio četiri gola i pobijedio.

Činilo se kako će Zrinjski teško nastradati u ovom susretu jer je nizozemska momčad na poluvremenu vodila 3-0. Strijelci su bili Van Brederode u 10., Mijnans u 32. i De Wit u 44. minuti, ali uz to je AZ Alkmaar imao još nekoliko izglednih prilika za pogodak i bio je bitno bolja momčad.

I onda se u nastavku sve preokrenulo, a domaći igrači su kreirali čudo. Krunoslav Rendulić je početkom drugog poluvremena u igru uveo Zvonimira Kožulja koji je u 48. minuti smanjio na 1-3 nakon slobodnog udarca s više od 30 metara.

Dvadeset minuta kasnije pojavila se nada za Zrinjski jer je Josip Ćorluka smanjio na 2-3. Tu nije bio kraj domaće oluje u Mostaru, ali i sjajnih reakcija trenera Rendulića. Naime, hrvatski trener je u 70. minuti uveo Hrvanovića u igru, a ovaj je u sljedećoj minuti pogodio za 3-3.

Kožulj, džoker s klupe, bio je strijelac još jednom, u 81. minuti je postigao pogodak za 4-3 i nevjerojatan obrat u Mostaru.

Nešto manje luda bila je druga utakmica 1. kola ove skupine E, ali isto tako s iznenađujućim rezultatom. Legia je u Varšavi pobijedila Aston Villu 3-2.