Jovićević ispao uz sedam primljenih golova, Rakitić prošao

Europa 16. ožu 202320:46 > 20:48 0 komentara
AP Photo/Michal Dyjuk via Guliver Images

Hrvatski trener Igor Jovićević koji vodi ukrajinski Šahtar iz Donjecka oprostio se od Europske lige teškim porazom...

U prvoj utakmici protiv Feyenoorda Šahtar je odigrao 1:1, no u revanšu u Rotterdamu domaćin je slavio s čak 7:1 i plasirao se u četvrtfinale Europske lige.

Jednom Gimenez (9.) i dvaput Kokcu (24., 38.) odveli su Feyenoord na 3:0 do odlaska na odmor, a u nastavku su pogađali još Idrissi (49., 60.), Jahanbakhsh (64.) i Danilo (67.). Kelsy je u 87. postigao jedini pogodak gostiju.

Manchester United dovršio je posao protiv Betisa pobjedom 1:0 golom Rashforda čime je s ukupnih 5:1 prošao dalje, a Juventus je i drugi put svladao Freiburg. Nakon torinskih 1:0, u revanšu je bilo 2:0 golovima Vlahovića u 45. minuti s bijele točke i Chiese u petoj minuti sudačke nadoknade.

Sevilla je u Istanbulu kod Fenerbahčea sačuvala prednost od dva gola iz prve utakmice (2:0). Fener je golom Valencije iz kaznenog udarca u 41. minuti upisao Pirovu pobjedu 1:0.

Za Španjolce je bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao do 83. minute.