Hrvatski vratari uspješni u Konferencijskoj ligi

Konferencijska liga 21. ruj 202321:35 0 komentara
Ahmad Mora/DeFodi Images via Guliver Images

Turski Fenerbahče pred svojim je navijačima pobijedio danski Nordsjaelland 3-1 u susretu prvog kola skupine H Konferencijske lige.

Cijelu utakmicu za domaći sastav je branio hrvatski reprezentativac Dominik Livaković koji je jedini pogodak primio kada je turska momčad već vodila 3-0. Golove su za Fenerbahče postigli Miguel Crespo u 24., Batshuayi u 30. i Aziz u 47. minuti.

U toj skupini je uspješan domaćin bio i bugarski Ludogorec koji je svladao Spartak iz Trnave s 4-0. Simon Sluga je branio cijelu utakmicu za Ludogorec i sačuvao je svoju mrežu netaknutom, dok su na drugoj strani zabijali dva puta Poljak Piotrowski te po jednom Jordanov i Rwan Cruz.

Hrvatski vratar je nastupio i u skupini G, Dominik Kotarski je branio za PAOK koji je u gostima svladao finski HJK u Helsinkiju s 3-2. Utakmica je riješena u završnici kada je Despodov u 81. zabio za 2-1 PAOK-a, a potom Brandon Thomas u 94. minuti za 3-1. U završnici je tek Kotarski primio gol iz jedanaesterca za konačnih 3-2 Grka.

U toj skupini G Eintracht je u Frankfurtu svladao Aberdeen 2-1, a gol odluke dao je Koch u 61. minuti. Cijelu utakmicu za Eintracht je odigrao Hrvoje Smolčić.

Bez pobjede je u skupini F ostala Fiorentina na gostovanju kod Genka. Vodila je Fiorentina, uz dva gola Ranierija, 2-1 do 85. minute, ali je tada pogodak za 2-2 postigao McKenzie. Za goste iz Firence u 72. minuti u igru je ušao hrvatski nogometaš Josip Brekalo.