Evo što treba Vatrenima da odu u završnicu Lige nacija

AP Photo via Guliver

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Škotsku na Maksimiru u trećem kolu Lige nacija.

Gosti su poveli pogotkom Ryana Christieja, no Igor Matanović izjednačio je već tri minute kasnije. Andrej Kramarić donio je pobjedu rezultatom 2:1 u 70. minuti.

Ovom pobjedom Hrvatska je praktički izbacila Škotsku iz utrke za prva dva mjesta, a sada čeka ishod utakmice između Poljske i Portugala, navijajući za pobjedu Portugala, što bi dodatno otežalo situaciju Poljskoj. U toj situaciji bi Hrvatskoj na gostovanju u Poljskoj za tri dana i remi bio vrlo dobar jer bi Poljska u zadnje dvije utakmice morala osvojiti barem četiri boda više od Hrvatske (zbog lošijeg međusobnog omjera).

Važno je biti među prve dvije reprezentacije jer će samo najbolje plasirane momčadi ostati u A skupini Lige nacija, dok treća ide u razigravanje, a četvrta ispada. Uspjeh u Ligi nacija također utječe na ždrijeb kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026., gdje će većina nositelja biti iz A kategorije.

Hrvatska mora završiti među prve dvije momčadi u skupini s Portugalom, Poljskom i Škotskom kako bi zadržala povlašten status na ždrijebu za SP.