Girona se u susretu s 3 kaznena udarca slavodobitno vratila na drugo mjesto

Nogomet 27. tra 202416:18 0 komentara
xFelipexMondino IPAxSportx via Guliver

U prvom subotnjem ogledu 33. kola španjolske La Lige nogometaši Girone su u gostima svladali Las Palmas 2-0 te su se vratili na drugo mjesto ljestvice.

Las Palmas je mogao povesti već u osmoj minuti, ali udarac s bijele točke Ramireza je obranio gostujući vratar Gazzaniga. U 26. minuti ni Girona nije realizirala jedanaesterac. Domaći vratar Valles je obranio udarac Dovbika, ali je na odbijenu loptu natrčao David Lopez i postigao pogodak za 1-0 Girone.

Pobjedu je Girona potvrdila u 57. minuti kada je opet dosuđen jedanaesterac, a ovaj put je Ukrajinac Dovbik, prvi strijelac La Lige, bio precizan. Dovbik je u posljednje četiri ligaške utakmice postigao pet golova.

Girona je barem privremeno ponovno druga na ljestvici. Ima utakmicu i bod više od treće Barcelone. Vodeći Real ima čak 13 bodova više od Girone. Las Palmas je ostao na 13. mjestu, ali je upisao već šesti ligaški poraz u nizu.

Četiri utakmice se igraju u nedjelju, a parovi su Cadiz – Mallorca, Granada – Osasuna, Villarreal – Rayo Vallecano i Betis – Sevilla. Posljednja utakmica kola odigrat će se u ponedjeljak, a sastaju se Barcelona – Valencia.