Marseille zabio osam penala, ali ipak se oprostio od Kupa

Francuska 22. sij 20248:04 0 komentara
FedericoPestellini Panoramic via Guliver

U derbi susretu šesnaestine finala Francuskog nogometnog kupa Rennes je na domaćem terenu svladao Marseille s 10:9 nakon jedanaesteraca.

Osnovnih 90 minuta okončano je uz 1:1. Marseille je poveo u 29. minuti golom Veretouta, dok je početkom drugog poluvremena izjednačio Terrier. Tragičar prilikom izvođenja jedanaesteraca bio je gostujući igrač Gigot, jedini koji nije zatresao mrežu, dok je nakon njega Nagida pogodio za veliko slavlje u Rennesu.

U šesnaestini finala je ispao branitelj naslova Toulouse, njega je na domaćem terenu svladao trećeligaš Rouen nakon drame jedanaesteraca s ukupnih 15:14. Osnovnih 90 minuta završilo je 3:3, s tim da se Toulouse prošuljao do jedanaesteraca nakon što je za 3:3 zabio Nicolaisen u 92. minuti. Nakon čak dvanaest serija jedanaesteraca Toulouse je ipak pokleknuo te se već u šesnaestini finala oprostio od moguće obrane naslova.

Nakon što je Rouen poveo u 16. minuti kada je strijelac bio Bezzekhami, Toulouse je preokrenuo rezultat i poveo 2:1 golovima Sierra u 19. iz jedanaesterca te Gboha u 32. minuti. Uslijedio je potom novi preokret, ali ovaj put u izvedbi domaćih nogometaša. Sanson je krajem prvog dijela realizirao jedanaesterac za 2:2, dok je domaćin poveo u 64. minuti golom Bouzamoucha. Toulouse je do kraja izborio jedanaesterca, ali i tijekom njih izvukao deblji kraj.

S minimalnih 1:0 Lille je golom Haraldssona u 33. minuti pobijedio kod Racinga, dok je u prvoligaškom obračunu Strasbourg u gostima nadjačao Clermont 3-1. Strijelci su za Strasbourg bili Sylla u 32., Diarra u 48. te Bakwa u 60 minuti. Počasni gol na drugoj strani dao je Zeffane u 88. minuti.

Uz minimalnih 1:0 Le Havre je u gostima bio bolji od Chateaurouxa. Jedini pogodak dao je Ngoura u nadoknadi prvog dijela.

Ranije su plasman u osminu finala izborili Lyon, Laval, Le Puy Foot, Brest, Valenciennes, Monaco, Nica i PSG.

U srijedu se igra posljednja utakmica ove faze francuskog Kupa, a sastaju se Feignies Aulnoye – Montpellier.

Francuski kup, šesnaestina finala:

Rennes – Marseille 1-1, jedanasterci 10-9 (Terrier 53 / Veretout 29)

Racing – Lille 0-1 (Haraldsson 33)

Clermont – Strasbourg 1-3 (Zeffane 88 / Sylla 32, Diarra 48, Bakwa 60)

Sochaux – Reims 2-2, jedanaesterci 7-6 (Michel 21, Daho 45-11m / Agbadou 6, 82)

Rouen – Toulouse 3-3, jedanaesterci 15-14 (Bezzekhami 16, Sanson 43-11m, Bouzamoucha 64 / Sierro 19-11m, Gboho 32, Nicolaisen 90+2)

Chateauroux – Le Havre 0-1 (Ngoura 45+1)

Saint Priest – Romorantin 4-1 (Pottier 36, 70, Essimi Ateba 40, Mila 50 / Beaka 89)