FA kup: Kompany se provukao, kraj za “zvjezdani” Wrexham

Nogomet 7. velj 202323:16 > 23:16
Steve Flynn News Images via Guliver Images

Četiri utakmice 1/16 finala FA kupa odigrane su u utorak. Prolaz dalje izborili su Burnley, Fleetwood, Grimsby i Sheffield United.

Burnley je pobijedio Ipswich 2-1, a Nathan Tella je dvaput pogodio za pobjedu, prvi 1. minuti te drugi u 94. minuti, na veliku radost menadžera Vincenta Companya. U međuvremenu, Hirst je izjednačio u 11. minuti.

Sljedeći protivnik Burnleyju bit će trećeligaš Fleetwood koji je u “Gradu čelika” eliminirao Sheffield Wednesday. U prvom susretu nije bilo pobjednika (1:1), ali ovoga puta “Ribari” su slavili 1:0 i ostvarili veliki uspjeh te izborili plasman u peto kolo. Jedini pogodak postigao je Mendes Gomes u 60. minuti.

Grimsby je kod kuće bio siguran protiv Lutona 3:0, iako je prvi dvoboj završio neriješeno 2:2. Sve je odlučeno u prvom poluvremenu, a golove su postigli Clifton, Orsi-Dadomo i Amos. Grimsby će sada za suparnika imati prvoligaša Southampton.

Uspješnija je bila druga momčad iz Sheffielda – United je kod kuće pobijedio Wrexham, čiji je vlasnik poznati glumac Ryan Reynolds. Rezultat je bio 3:1 za “Oštrice”, za koje je pogodio i internacionalac iz BiH Anel Ahmedhodžić.