Nogomet 23. ožu 202318:20 > 18:21 0 komentara

Reprezentacija Slovenije koju vodi bivši trener Rijeke Matjaž Kek na otvaranju kvalifikacija nakon preokreta u drugom poluvremenu je pobijedila reprezentaciju Kazahstana. U prvom kolu skupine H Slovenija je u gostima slavila 2:1

Kazahstan je poveo golom Samorodova u 24. minuti i s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku su gosti najprije izjednačili golom Davida Brekala u 47. minuti, da bi u 78. Žan Vipotnik donio pobjedu Kekovoj ekipi.

Vipotnika se u posljednje vrijeme učestalo povezuje s Dinamom kao svojevrsnu zamjenu za Bruna Petkovića koji bi na ljeto volio napustiti klub. Za Maribor ove sezone igra fantastično, prvi je strijelac lige, a sad je i zabio u debitantskom nastupu za reprezentaciju.

Večeras su na rasporedu još dva susreta u skupini H, a sastaju se Danska i Finska, te San Marino i Sjeverna Irska.

Reprezentaciju Matjaža Keka u nedjelju čeka drugi susret kvalifikacija protiv San Marina u Stožicama.

Deset pobjednika skupina i deset drugoplasiranih plasirat će se Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj, a posljednja tri mjesta popunit će ekipe iz dodatnih kvalifikacija u ožujku 2024. godine.