Crnogorci žestoko po Prosinečkom: ‘Najgore prvo poluvrijeme ikad, izbornik nema budućnost’

Međunarodni nogomet 15. lis 20248:32 0 komentara
SPI-3380-0009 via Guliver

Robert Prosinečki u prošlom susretu s Crnom Gorom srušio je njihov negativan rekord s brojem uzastopnih poraza (5), a večeras je stigao i šesti. Na gostovanju u Walesu poraženi su 1:0.

Crnogorci su posljednji u skupini 4, Lige nacija B, no još imaju matematičke šanse za ostanak jer pretposljednji Island ima četiri boda dvije utakmice prije kraja. Poraženi su ranije od u ovom ciklusu od Walesa i Turske, Slijedi im domaći susret s Islandom, a tamošnji su se mediji raspisali o izborniku Robertu Prosinečkom.

U tekstu naslova “Sokoli ostali na nuli, bez igre nema ni rezultata” portal Dan među ostalim piše da se “kraj krize ne nazire” zbog čega najvjerojatnije slijedi ispadanje u C diviziju Lige nacija. Mišljenja su da je utakmica s Walesom bilo još jedno “razočaravajuće izdanje, posebno u prvome dijelu kada su bili ispod svake razine”.

“Crna Gora nema ni igru ni rezultat“, nastavlja Dan. “Od igre koju je najavljivao izbornik Robert Prosinečki nije bilo ništa. Ono što je njegov tim pružio u prvih 45 minuta ravno je nuli“, dodaje crnogorski novinar.

Ipak, isti portal je pohvalio drugo poluvrijeme Crne Gore, u kojem su igrači, navode, “igrali bolje, agresivnije i krenuli napadati”.

Radio i Televizija Crne Gore opisuje potez kada je Prosinečki zamijenio četiri igrača na poluvremenu kao “rijedak, ali potreban” te dodaju:

Crnoj seriji nema kraja, nogometaši Crne Gore u duelu s Walesom u Cardiffu doživjeli su šesti uzastopni poraz i ostali zakovani za dno grupe 4 B Lige nacija.

Nova ‘nula’ nije najgora stvar, već igra – tim Roberta Prosinečkog odigrao je najslabiji meč u ovom ciklusu, a prvo poluvrijeme bilo je možda i najgore od ostvarenja nezavisnosti.”

O lošem nastupu pišu i crnogorske Vijesti koje smatraju da je njihova reprezentacija ostavila “sliku blijedog, uzdrmanog i neorganiziranog tima, koji ne zna napadati ni braniti se”. Novinar Danilo Mitrović dodaje da Prosinečki “usprkos brojnim izostancima, nije pokazao da njegova vizija ima budućnost, temelj na terenu”.