Kakvo poluvrijeme: Podrška Gazi, baklje, četiri gola, crveni, penal

Champions League 8. stu 202322:45 0 komentara
NigelxKeenex PSI-18364-0021 via Guliver Image

Teško je navesti što se sve dogodilo za 45, odnosno 58 minuta nogometa na Parkenu.

Krenimo redom…

Utakmica u Kopenhagenu počela je fantastičnom koreografijom domaćih navijača i brzim golovima Rasmusa Hojlunda, između kojih se dogodio i jedan brzo skriveni detalj u televizijskom prijenosu.

Režiser prijenosa sa Parken stadiona, shodno preporukama UEFA-e, isti trenutak je sklonio kadar sa jednog navijača koji je utrčao na teren u prvom poluvremenu utakmice četvrtog kola Lige prvaka sa razvijenom palestinskom zastavom na kojoj su bile ispisane razne poruke.

Jedna od poruka glasila je „prekinite ubijanje djece u Gazi“.

Redari su ga brzo okružili i udaljili sa terena, a kada je utakmica nastavljena, nastavio je i Hojlund tamo gdje je stao i drugim golom u 28. minuti povisio na 0:2.

U međuvremenu, Johnny Evans morao je napustiti teren u 15. minuti zbog ozljede i zamijenio ga je „zamrznuti“ Raphael Varane, a pet minuta prije kraja prvog poluvremena Manchester United ostao je sa desetoricom na terenu, jer je Marcus Rashford dobio direktan crveni karton.

Zvijezda Uniteda pokušala je zagraditi loptu u jednom duelu na polovici Kopenhagena, ali tako da je grubo i opasno nagazila protivničkog igrača na potkoljenicu, što je VAR soba naknadno i sugerirala sucu Donatasu Rumsasu, a Litavac je poslije pogledane snimke odlučio isključiti Engleza.

U sljedećem napadu danski sastav, uzdrmao je prečku gola Andrea Onane. Bila je to samo najava dramatičnih događaja u finišu poluvremena koje je zbog svega produženo 13 minuta.

U 45. minuti utakmice Mohamed Elyounoussi volej udarcem završio je odličnu akciju i zatresao mrežu poslije centaršuta Dioga Goncalvesa sa lijeve strane, da bi se u devetoj minuti nadoknade asistent upisao i u strijelce. Obrana Uniteda djelovala je sve nesigurnije kako je vrijeme odmicalo sve do trenutka kada je Varane rukom zaustavio udarac Elyounoussija.

Rumsasu ovog puta nije bio potreban VAR, odmah je pokazao na bijelu točku, a odatle je Portugalac poslao loptu u jednu, Onanu u drugu stranu za burnih 2:2 poslije skoro sat vremena igre.