Je li došao trenutak za Drmićevo iskupljenje?

Champions League 11. lis 202213:29 > 13:30 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic via Guliver Images

Nogometaši Dinama večeras od 21 sat na Maksimiru dočekuju RB Salzburg u sklopu četvrtog kola skupine E Lige prvaka.

Modri su na savršen način otvorili grupnu fazu najelitnijeg klupskog natjecanja – Chelsea je pao golom Oršića (1:0). Uslijedio je zatim povratak u realnost – Milan (3:1) i RB Salzburg (1:0) su upisali zaslužene pobjede i bacili hrvatskog prvaka na dno skupine.

Cilj koji su čelnici Dinama postavili pred Antu Čačića bio je plasman u skupine Lige prvaka – on je to uredno isporučio. Pomicanje ciljeva uslijed uspjeha sasvim je normalna stvar, ali treba ostati realan. Najnovija želja vrhuške kluba jest da se osigura europsko proljeće. Drugim riječima, Modri žele izbjeći posljednju poziciju u skupini.

Ključna utakmica na tom putu mogla bi biti ova današnja. Salzburg je prošlog tjedna na Red Bull Areni dobio bitku, no rat još nije okončan. Konačnog pobjednika saznat ćemo tek nakon posljednjeg kola grupne faze, a današnji duel mogao bi biti krucijalan.

Nakon prve utakmice s austrijskim prvakom, mnogi su kritizirali Čačićevu taktiku.

“Salzburg uopće nije jači od nas. Postavili smo se kao da su Manchester City.”

“Zašto se samo branimo, Čačiću?”

“Je li on normalan? Izvadio je jedinog igrača koji može zabiti gol (Oršić)!?”

“Bočkaj i Drmić moraju igrati od početka. Njihovim ulaskom sve se promijenilo”, neki su od komentara nakon prvog susreta protiv Salzburga.

Upravo bi ta završnica utakmice mogla biti putokaz Čačiću kako se postaviti protiv austrijskog prvaka. Naravno, Salzburg se svjesno povukao nakon postignutog gola, ali Modri su u tom periodu bili vrlo blizu pogotku. Čak su ga i zabili, ali je poništen zbog zaleđa Josipa Drmića. Upravo bi iskusni švicarski egzekutor mogao biti Čačićevo tajno oružje.

Istina, Drmić nije u pravoj golgeterskoj formi, ali stalno je tu. Nalazi se u prilikama, gladan je gola, a svoju glad mogao bi utažiti već protiv Salzburga. Na Red Bull Areni je odigrao 15 minuta – odmah je zapucao ‘mrtvaca’, a u sudačkoj nadoknadi je i poentirao. Ipak, centimetri su odlučili da gol neće vrijediti.

Drmić vjerojatno neće započeti u prvih 11 – Petković igra u vrlo dobroj formi i njegova pozicija nije pod znakom pitanja, a šanse da se Čačić odluči započeti susret s Petkovićem i Drmićem zajedno od prve minute gotovo su nepostojeće. Švicarski napadač u drugom bi poluvremenu trebao pokazati o kakvom rasnom golgeteru je riječ.

Stoperske pozicije u Salzburgu igraju Oumar Solet koji ima 22 godine te Strahinja Pavlović koji ima 21. Iskusni lisac kao što je Josip Drmić (30) već u Salzburgu je pokazao da može izmaći njihovoj pažnji. Tada, nažalost, to nije okrunjeno pogotkom. Večeras bi moglo biti.

Je li Josip Drmić taj koji će produžiti san o prolasku skupine Lige prvaka?