Ivanušec ušao pa asistirao za gol protiv Atletica, Milan pao na dno grupe

Champions League 28. stu 202323:13 0 komentara
xTomxBodex via Guliver

Sjajne susrete gledali smo u utorak u 5. kolu Lige prvaka.

Newcastle je prije izvlačenja skupina za Ligu prvaka bio “mina” iz četvrtog šešira, a ta je “mina” eksplodirala u Parizu. Svrake su bile nadomak minimalnog trijumfa protiv PSG-a, ali su se prvaci Francuske izvukli na jedanaesterac u 98. minuti, precizan je s bijele točke bio Mbappe za 1:1.

Newcastle je poveo nakon pogotka Isaaca na dodavanje fantastičnog Almirona u 24. minuti. Newcastle je ovim trijumfom pretekao Parižane na drugom mjestu, a u posljednjem kolu će na svom stadionu ugostiti ekipu Milana.

Dortmund je pobjedom u Milanu osigurao nokaut fazu – 3:1. Krenulo je loše za Milan, Giroud je u šestoj minuti promašio kazneni udarac.

Brzo je to kaznio Reus, golom četiri minute kasnije, no u 37. Chukwueze je izjednačio. Ipak, u nastavku su nogometaši Borussije bili odlični, trijumf su ostvarili golovima Bynoe-Gittensa u 59. i Adeyemija u 69. minuti.

Atletico Madrid slavio je važan trijumf u Rotterdamu na gostovanju kod Feyenoorda – 3:1. Gosti su poveli autogolom Geertruide u 14. minuti, Hermoso je u 57. udvostručio prednost.

Nadu Nizozemcima vratio je Wieffer pogotkom u 77. minuti. Asistitrao mu je hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec iz kornera. Ivanušec je u igru ušao tek sedam minuta prije toga. Domaći su četiri minute kasnije zabili još jedan autogol, uspio je to Gimenez. Lazio je ovaj rezultat odveo u nokaut fazu, dok će Feyenoord natjecanje nastaviti u Europskoj ligi.

Barcelona je nakon preokreta slavila u utakmici momčadi s Pirenejskog poluotoka protiv Porta – 2:1. Poveli su Portugalci na “Nou Campu” preko Pepea u 30. minuti, pobjedu katalonskom timu donijeli su Portugalac Cancelo u 32. i Joao Felix u 57. minuti.