Inter opet bolji od Sučića i Šimića, Modriću 15 minuta u pobjedi Reala

Champions League 8. stu 202323:14 0 komentara
AP Photo/Petr David Josek via Guliver Image

Nakon Manchester Cityja i RB Leipziga, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Real Madrid, Bayern Munchen, Inter, te Real Sociedad.

Real Madrid je u susretu C skupine na Santiago Bernabeu pobijedio Bragu sa 3-0 uz sjajnu predstavu Viniciusa Juniora koji je postigao pogodak i upisao dvije asistencije. Četvrtom pobjedom “Kraljevski klub” se učvrstio na vrhu ljestvice skupine osiguravši i prolaz dalje. Za Real su zabili Brahim Diaz (27), Vinicius Junior (58) i Rodrygo (61). Luka Modrić je za Real zaigrao od 74. minute.

Međutim, tko zna kako bi se susret raspleo da su gosti već u četvrtoj minuti realizirali kazneni udarac. Lucas Vazquez je u kaznenom prostoru povukao Christaina Borju, a turski sudac Halil Umut Meler pokazao na bijelu točku. Pucao je Alvaro Djalo, ali je Andrij Lunin sjajno obranio.

U 12. minuti vidjeli smo prvo veliko uzbuđenje pred suprotnim vratima i odmah pogodak Reala. Zabio je Brahim Diaz, ali je gol poništen jer je Vinicius napravio prekršaj u napadu. U 27. minuti je sve bilo čisto. Vinicius je probio po lijevoj strani uputivši povratnu loptu do Diaza koji je pogodio za vodstvo “Kraljevskog kluba”.

Veliki korak prema pobjedi Real je stigao u 58. minuti kada je asistent kod prvog gola postao strijelac drugog. Lucas Vazquez je lijepo uposlio Viniciusa koji se riješio čuvara i potom zabio za 2-0. Samo tri minute kasnije sve je bilo gotovo. Vinicius je upisao novu asistenciju, a pogodak je postigao Rodrygo lijepo prebacivši gostujućeg vratara Matheusa.

U prvom susretu iz ove skupine Napoli i Union Berlin su odigrali 1-1, a njemački sastav je napokon izbjegao poraz nakon što je izgubio čak 12 utakmica u nizu, kombinirano u Bundesligi, DFB Pokalu i Ligi prvaka.

Napoli je poveo u 39. minuti golom Mattea Politana, a izjednačio je David Fofana u 52. minuti. Do kraja je Napoli pokušavao doći do drugog gola i kompletna tri boda, ali nije uspio. Hrvatski reprezentativac Josip Juranović igrao je za goste do 64. minute. Na ljestvici vodi Real sa 12 bodova. Napoli ima sedam, Braga tri, dok je Union Berlinu ovo bio prvi osvojeni bod.

Arsenal je u susretu B skupine u Londonu pobijedio Sevillu sa 2-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u drugi krug.

“Topnici” su nakon pola sata slomili obranu Seville. Jorginho je “probio” obranu gostiju uputivši sjajnu loptu na krilo do Bukayo Sake koji je ubacio pred gol do Leandra Trossarda kojem nije bilo teško zatresti mrežu. Na 2-0 je povisio Saka u 64. minuti. Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 65. minute.

U drugom susretu PSV Eindhoven je pobijedio Lens sa 1-0.

Nizozemci su brzo poveli. U 12. minuti je Johan Bakayoko ubacio, a Luuk de Jong glavom pogodio za 1-0. Lens je mogao izjednačiti u 43. minuti, no Deiver Machado je loše pucao. U posljednjim trenucima susreta Lens je pogodio i stativu, pucao je Neil El Aynaoui, ali je pogodio okvir gola. Arsenal vodi s devet bodova, PSV i Lens imaju po pet bodova, a Sevilla dva boda.

U skupini D Inter i Real Sociedad su pobjedama osigurali plasman u osminu finala.

Inter je na gostovanju pobijedio RB Salzburg sa 1-0, a gol odluke zabio je Lautaro Martinez u 86. iz jedanaesterca. Luka Sučić je odigrao cijeli susret za Salzburg, dok je Roko Šimić igrao do 79. minute.

U prvom susretu Real Sociedad je u San Sebastianu svladao lisabonsku Benficu 3-1. Domaćin je pitanje pobjednika riješio u uvodnih dvadeset minuta. Toliko je, naime, trebalo vremena za tri pogotka domaće momčadi. Prvo je Mikel Merino glavom u šestoj minuti pogodio za 1-0, potom je Mikel Oyarzabal u 11. iskoristio pogrešku gostiju te povećao na 2-0, dok je najljepši gol postignut u 21. minuti. Tada je baš sve napravio Barrenetxea koji je iskosa precizno i snažno pogodio suprotni kut za 3-0. Mogla je Benfica i gore nastradati u prvih 45 minuta koje je domaćin odigrao kao u transu. Poništen je jedan pogodak Real Sociedadu, dok u 29. minuti Brais Mendez nije realizirao jedanaesterac za 4-0.

U nastavku je Benfica smanjila golom Rafa Silve u 49. minuti. Od 64. za goste je zaigrao hrvatski reprezentativac Petar Musa. Ovim porazom Benfica je izgubila svaku šansu za osminu finala te joj ostaje tek moguća borba za trećim mjestom i Europskom ligom.

Na ljestvici Real Sociedad i Inter imaju po 10 bodova, RB Salzburg je na tri, dok Benfica nije osvojila ni jedan bod.