Moura odveo Tottenham u finale u 95. minuti!

Champions League 8. svi 201919:17 > 19:22
Dan Mullan/Getty Images

Tottenham je golom u 95. minuti izborio prvo finale Lige prvaka u povijesti.

U finalu Lige prvaka ove sezone igrat će Liverpool i Tottenham. Spursi su do Madrida stigli čudesnim preokretom i slavljem 3:2 na Amsterdam Areni. Junak je bio Lucas Moura koji je zabio hat-trick.

Prvu priliku dočekali smo već u 4. minuti kada je Tadić opalio s 14 metara, lopta je malo promijenila smjer, ali Lloris sjajno reagira i odbija to u korner. Nakon kornera nije bilo spasa za Spurse. Schone je ubacio iz kuta, a De Ligt je najviši i glavom donosi prednost kopljanicima. Odgovorio je Tottenham odmah na drugoj strani preko Sona čiji udarac zaustavlja stativa. U 10. minuti zaprijetio je Alli, ali puca pokraj gola.

Opet je Son u dobroj prilici bio u 23. minuti kada je pucao s 12 metara, ali nije to bio težak zadatak za Onanu. Samo minutu kasnije Eriksen je okušao udarac s 14 metara koji opet ide ravno u golmana Ajaxa. Bilo je opasno pred golom gostiju u 30. minuti kada je Tadić slomio Alderweirelda, no udarac s pet metara iskosa s lijeve strane odlazi pokraj gola. Samo šest minuta kasnije nova sjajna akcija domaćina, Tadić je dao povratnu loptu za Ziyecha koji silovitim udarcem s 12 metara pogađa za 2:0.

Krenuo je ofenzivnije Tottenham u nastavku, a prvu pravu priliku imali su u 53. minuti kada Onana sjajno brani udarac Allija s pet metara. Samo dvije minute kasnije Spursi su smanjili, bila je to lijepa akcija, a Moura se sjurio prema golu i pogodio za 1:2. U 59. minuti već je bilo 2:2, prvo je Onana čudesno obranio zicer Llorenteu, da bi se lopta odbija do Moure koji zabija za 2:2.

Ziyech je u 63. minuti mogao vratiti vodstvo Ajaxu, ali udarac sa sedam metara prohujao je pokraj stative. Uslijedile su onda opet minute domaćina, najbliže gol bili su u 70. minuti kada Lloris zaustavlja udarac Ziyecha. Ofenzivac Ajax opet je opasan u 79. minuti kada je njegov udarac zaustavila stativa.

U 87. minuti Spursi su imali sjajnu priliku za potpuni preokret, ali udarac Vertonghena glavom s pet metara zaustavlja greda. Ziyech je u 93. minuti ponovno bio u sjajnoj prilici koju mu ovog puta skida Lloris. I kada se očekivao kraj za Spurse se ukazao Lucas Moura i udarcem s desetak metara donio neviđeno slavlje Spursima!