Bundesliga 11. velj 202317:28 0 komentara

Nogometaši Bayerna i dortmundske Borussije upisali su pobjede u utakmicama 20. kola njemačke Bundeslige te je trenutačno Borussia prvi pratitelj na ljestvici vodećih Bavaraca.

Bayern je rutinski upisao domaću pobjedu protiv Bochuma 3:0. Krajem prvog dijela po prvi puta su kapitulirali gosti, a strijelac je bio Mueller u 41. minuti. Kasnije je sve zaključeno golovima Comana u 64. i Gnabryja iz jedanaesterca u 73. minuti.

Hrvatski nogometaš Josip Stanišić je cijelu utakmicu odgledao s domaće klupe za pričuve.

Borussia je gostovala u Bremenu gdje se „osvetila“ Werderu za domaći poraz u prvom dijelu sezone. Slavila je Borussia 2:0 golovima u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Bynoe-Gittens u 67. i Brandt u 85. minuti.

Bayern ima tri boda više od Borussije (D) te četiri više od Union Berlina koji će tek odigrati ogled ovog kola.

Mainz je 3:1 svladao Augsburg na domaćem terenu uz dva gola Lee Jae-Sunga i jedan Onisiwija. Za goste je prvo poluvrijeme odigrao mladi hrvatski reprezentativac Dion Drena Beljo, dok je u 62. minuti za Augsburg u igru ušao David Čolina.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa asistirao je Fuehrichu koji je u 30. minuti doveo Stuttgart u vodstvo na gostovanju kod Freiburga. No, do kraja utakmice Grifo je dva puta namještao loptu na bijelu točku te je dva puta pogađao za preokret i 2:1 Freiburga.

Stuttgart je i dalje u teškoj situaciji na ljestvici, na 16. mjestu, a Sosa je za goste odigrao cijelu utakmicu.

Vrlo uvjerljivu pobjedu ostvario je Bayer u gostima kod Hoffenheima gdje je slavio 3:1. Gosti iz Leverkusena poveli su već u šestoj minuti kada je Andrich bio strijelac, dok je ogled odlučen početkom drugog poluvremena golovima Diabyja u 46. i Hložeka u 56. minuti. Na kraju je tek Nsoki dao počasni gol za domaćina.

U posljednjih osam ligaških utakmica Hoffenheim ima užasne brojke, jedan remi i čak sedam poraza te su sve bliže opasnoj zoni ispadanja.

U nedjelju se igraju posljednje dvije utakmice ovog kola. Sastaju se Hertha – Borussia (M) te Koeln – Eintracht.