Pongračić i Brekalo 'kumovali' porazu svog Wolsburga

Bundesliga 30. svi 202017:28 > 17:38
Getty Images

U subotu u 15:30 su odigrane četiri utakmice 29. kola njemačke Bundeslige.

Eintracht je u Wolfsburgu došao do pobjede zahvaljujući pogocima Andre Silve iz penala i Kamade u 85. minuti. Mbabu je prethodno postigao jedini gol za Wolfsburg. Stoper Wolsburga Marin Pongračić je nakon prošlog kola u kojem je bio junak svoje momčadi s dva pogotka protiv Bayera, danas bio tragičar svoje momčadi. Napravio je jedanaesterac na Silvi i promašio stopostotnu priliku kod rezultata 1:1. Drugi Hrvat u Wolsburgu Josip Brekalo također je promašio veliku priliku u prvom dijelu za svoju momčad.

Međutim, dobre vijesti za našeg izbornika Dalića su da obojica igraju standarno u nastavku sezone za Wolsburg.

Stuart Franklin / Staff

U Mainzu je Hoffenheim našeg Andreja Kkramarića trijumfovao s minimalnih 1:0, a gol je postigao Bebou u 43. minuti. Uz to je Zuber u 27. promašio penal za goste. Nažalost hrvatski napadač i dalje nije u sastavu Hoffenheima zbog ozljede gležnja.

Hertha je nastavila s dobrim igrama pod vodstvom trenera Brune Labbadije i stigla je do treće pobjede u prethodne četiri utakmice, druge od nastavka šampionata. Pobjedu je lijepim golom Berlincima na domaćem terenu protiv Augsburga nagovijestio Dilrosun u 23. minuti, a sve riješio Piatek u trećoj minuti nadoknade, pogodivši za 2:0.

Izuzetno važna tri boda osvojio je Werder u Gelsenkirchenu protiv Schalkea, a gol odluke zabio je Bittencourt u 32. minuti. Werder je i dalje pretposljednji, no sada samo na dva boda od pozicije koja vodi u doigravanje, a tri od mirne luke.

Posljednju utakmicu dana igraju Bayern i Fortuna Dusseldorf u 18:30.