Modrić i druga postava svladali Sociedad na ‘svoj način’

Nogomet 26. tra 202423:32 0 komentara
xBaguxBlancox via Guliver

Nogometaši Real Madrida napravili su još jedan korak prema osvajanju naslova, 36. u povijesti kluba.

Lider španjolskog prvenstva je u prvom susretu 33. kola u gostima svladao Real Sociedad 1:0 i ima 14 bodova više od drugoplasirane Barcelone. Madrid teoretski ne može osigurati trofej ovog vikenda, ali može već sljedećeg.

Kraljevski klub je ove sezone doživio samo jedan prvenstveni poraz, u šestom kolu odigranom 24. rujna 2023. od gradskog rivala Atletica (3:1), a vjerovali ili ne, u međuvremenu su upisali samo još jedan neuspjeh u svim natjecanjima, i to od istog protivnika.

Tri boda timu sa stadiona “Santiago Bernabeu” donio je turski reprezentativac Arda Guler golom u 29. minuti nakon dobre akcije gostiju. Ovom 19-godišnjem veznjaku bio je to drugi pogodak u šestom susretu u Primeri ove sezone, odnosno prvi kao starter. Luka Modrić igrao je do 84. minute kada ga je zamijenio Lucas Vasquez.

Domaćin je bio bolji protivnik od Ancelottijeve momčadi, imali su veći posjed (56-44), više šuteva prema golu (10-4) i u okvir gola (3-2), ali ako itko zna kako se pobjeđuje u ovakvim utakmicama, onda je to Real.