Brekalo startao u visokoj pobjedi Fiorentine

Nogomet 2. lis 202323:16 0 komentara
Matteo Papini via Guliver Images

U posljednjem dvoboju sedmog kola talijanske Serie A nogometaši Fiorentine su na svom stadionu pobijedili Cagliari 3-0.

Bodove protiv posljednje momčadi na ljestvici Fiorentina je osigurala u uvodnih dvadeset minuta susreta kada je zabila dva pogotka. Prvo je Argentinac Nico Gonzalez u trećoj minuti načeo goste sa Sardinije, dok je u 21. Dossena pogodio vlastitu mrežu. U sudačkoj nadoknadi, u 93. minuti, Nzola je okrunio domaći kontranapad i postavio konačnih 3-0.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je u udarnoj momčadi Fiorentine, a zamijenjen je u 64. minuti. Ova pobjeda podigla je Fiorentinu na peto mjesto ljestvice.

Ranije tijekom ponedjeljka nogometaši Monze su ostvarili prvu gostujuću pobjedu u sezoni, svladali su Sassuolo 1-0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Colombo u 66. minuti. Hrvatski reprezentativac Martin Erlić je odigrao cijelu utakmicu za Sassuolo koji je time upisao četvrti poraz u sezoni. Mirko Marić je, pak, odgledao dvoboj s gostujuće klupe za pričuve.

Pogodaka nije bilo u ogledu Torina, sastava kojeg vodi hrvatski trener Ivan Jurić i Verone. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić za Torino je igrao od 54. minute.