Bjelica: Ovaj bod posvećujem Jakiroviću, imamo što za reći u Ligi prvaka

Champions League 2. lis 202423:49 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic via Guliver

Strateg Dinama je iscrpno analizirao svoj povratnički debi u Ligi prvaka na klupi Dinama.

U dvoboju 2. kola Lige prvaka nogometaši Dinama i Monaca su u Zagrebu odigrali 2-2 (1-0).

Dinamo je poveo atraktivnim pogotkom Petra Sučića (45+3) na asistenciju Martina Baturine, koji je u 66. minuti fantastičnim solo-prodorom povećao na 2-0. Monaco je smanjio preko Ganca Mohammeda Salisua nakon velike pogreške vratara Ivana Nevistića, a u 90. minuti Švicarac Denis Zakaria je izjednačio iz kaznenog udarca.

Nakon utakmice, susret je u emisiji HRT-a analizirao Nenad Bjelica koji je istaknuo svoje zadovoljstvo, unatoč ‘prokockanoj’ prednosti:

“Odigrali smo kvalitetnu utakmicu tijekom 95 minuta. vodili smo 2:0 i ništa nije upućivalo da bi nas protivnik moglo ugroziti. Čestitao sam igračima na pobjedi ovo je pobjeda, iako ne vrijedi tri boda. Imamo što za reći u Ligi prvaka. Protiv nijednog protivnika nećemo biti inferiorni. U najmanju ruku ćemo biti kao ovdje protiv Monaca. Odigrali smo perfektnu utakmicu. Kad ostavite Monaco, ekipu koja je pobijedila Barcelonu, na dvije šanse, onda ste napravili dobar posao.

Da je bio bolji teren, možda ne bi Nevistić pogriješio kod gola, ali možda bi i neke naše situacije bile drugačije. Taktički smo biti perfektni, bez treninga. To su inteligentni igrači kojima sam samo rekao što želim, a oni to naprave. nemam nikome što za zamjeriti. Svi su bili odlični.

Ekipa je u novom sustavu pokazala da može biti konkurentna. Radujem se sljedećim utakmicama u Ligi prvaka. Najveće su zasluge od Sergeja Jakirovića. On je momčad selektirao i trenirao. Posvetit ću mu ovaj bod, žao mi je što nismo pobijedili da mu posvetim i pobjedu. Kad nasljeđujete nekoga, nasljeđujete i njegov rad ili nerad.

Isključenje? dobio sam žuti jer je skočila klupa. Drugi put sam tražio prekršaj. Ne razumijem, ali dobro. Podsjetilo me to na situaciju protiv Benfice u Lisabonu. Ali dobro, prihvaćamo odluku sudaca.

Čovjek koji je sa mnom pričao prije pet mjeseci u Njemačkoj, četvrti sudac, pričao je sa mnom na engleskom. Rekao sam mu da može i na njemačkom. Naučio sam njemački nakon 20 godina života u Austriji”, zaključio je Nenad Bjelica nakon utakmice.