Arsenal nerješiva enigma za Građane, najzadovoljniji Liverpool

Nogomet 31. ožu 202419:44 0 komentara
AP Photo/Dave Thompson via Guliver Image

U derbiju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Arsenal su odigrali bez pogodaka, što je najviše razveselilo Liverpool koji je zadržao vodstvo na ljestvici.

City je imao daleko veći posjed lopte i više udaraca, međutim niti jedna ekipa nije željela previše riskirati.

Na taj način je prekinut impresivan niz izabranika Pepa Guardiole, koji su postigli bar po gol na svakom od prethodnih 57 utakmica na svom stadionu.

U prvom poluvremenu obje su ekipe bile suzdržane, a prvu priliku u nastavku imao je Mateo Kovačić u 47. minuti sjajno opalivši sa 18 metara, ali pored Arsenalova gola. Pet minuta kasnije odličnu priliku imao je i Arsenal. Bukayo Saka je ubacio s desne strane, ali je Gabriel Jesus zakasnio na dodavanje.

U nastavku susreta je bilo još nekoliko poluprilika, ali ne i golova. Joško Gvardiol je za “Građane” igrao cijeli susret, dok je Mateo Kovačić igrao do 61. minute.

Ovim rezultatom najviše su zadovoljni na Anfieldu jer je Liverpool pobjedom 2-1 protiv Brightona preuzeo vrh ljestvice.