Arsenal i blijedi United do pobjede, Newcastle zapeo

Nogomet 11. stu 202320:59 0 komentara
AP Photo/Kin Cheung via Guliver Images

Nogometaši Arsenala ostvarili su domaću pobjedu u 12. kolu engleske Premier lige, na svom su Emirates stadionu svladali Burnley 3-1.

Arsenal se tako na vrhu ljestvice bodovno izjednačio s Manchester Cityjem, no aktualni engleski prvak iz Manchester ima utakmicu manje. Arsenal je protiv Burnleyja, pretposljednje momčadi na ljestvici, poveo u nadoknadi prvog dijela, a strijelac je bio Trossard.

Gosti su izjednačili golom Brownhilla u 54. minuti, ali su potom gostujuću mrežu pogađali Saliba u 57. i Zinčenko u 74. minuti za konačno 3-1 slavlje. U završnici susreta Arsenal je ostao s igračem manje nakon isključenja Portugalca Fabia Vieire.

Neuvjerljive igre Manchester Uniteda se nastavljaju, ali je unatoč tome ovaj put slavio. Na Old Traffordu su „crveni vragovi“ svladali novog prvoligaša Luton 1-0, a jedini je gol dao Šveđanin Lindelof u 59. minuti. Manchester United je trenutačno šesti na ljestvici.

Everton je u gostima pobijedio Crystal Palace 3-2. Domaćin se vraćao iz rezultatskog minusa dva puta, ali je ostao bez odgovora nakon što je Gueye u 86. zabio za slavlje Evertona. Prije toga su strijelci za domaćina bili Eze i Edouard, a za goste Mikolenko i Doucoure. Everton se popeo na 14. mjesto.

U posljednjem subotnjem ogledu 12. kola engleske Premier lige nogometaši Bournemoutha su svladali na domaćem terenu Newcastle 2-0. Upisao je Bournemouth tek drugu pobjedu u sezoni, a junak pobjede bio je Dominic Solanke koji je postigao oba gola. Pogotke je Solanke dao tijekom drugog dijela, u 60. i 73. minuti, čime je svoju momčad podigao tek za jednu poziciju i Bournemouth je sada na 17. mjestu ljestvice. Newcastle je ostao sedmi.