Ajaxov trener: Nema više isprika za Sosu, obrana nam je veliki problem

Nizozemska 11. velj 202421:05 0 komentara
Nesimages/Michael Bulder/DeFodi Images via Guliver

U susretu 21. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Heerenveen je pobijedio Ajax sa 3-2 ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon više od 15 godina. Tragikomične reakcije kod golova Borne Sose i Josipa Šutala nisu pomogle Kopljanicima. Loš dan za hrvatske braniče...

Borna Sosa je u prvih 20 minuta napravio tri greške. Jedna od njih je rezultirala prečkom, a druga golom za Ajaxovog suparnika. No mora se istaknuti da je Ajaxov lijevi bočni pod pritiskom zbog očajne igre Ajaxovih defenzivnih veznjaka.

No kod drugog gola mu nitko nije bio kriv jer je samo gledao kako igrač Heerenveena šalje loptu pred gol. Tamo je, pak, očajno reagirao Josip Šutalo. Ajaxov stoper počinio je amatersku grešku i tako omogućio drugi gol Heerenveena. Konačno, treći gol Ajax je primio samo 40 sekundi nakon početka drugog poluvremena. Šutalo ni ovaj put nije dobro reagirao prije gola suparnika. Točnije, dodao mu je loptu.

Hrvatski dvojac nizozemskog velikana kritizirali su novinari. Trener John van ‘t Schip prozvao je Sosu; “Pozicija lijevog bočnog ostaje ona na kojoj imamo velike probleme. Sosa jednu utakmicu odigra dobro, pa mislimo da smo našli rješenje i onda se dogodi ovo danas. Nije sve Sosina krivica, ali činjenica je da smo na toj poziciji ranjivi.

Sosi se prelako iza leđa podvali lopta za igrača u naletu, kao što smo vidjeli kod drugog gola. Treba više komunicirati sa suigračima i taj problem se ponavlja. Znam da je Sosa navikao igrati obranu s pet igrača, ali to mu više ne može biti isprika. Sosa je igrao dobro protiv AEK-a jesenas ili nedavno protiv PSV-a, tako da nije prekrižen. Svi su danas bili loši”, rekao je Ajaxov trener.