Zadar se namučio u Domu sportova, opet briljirao Luka Božić

Hrvatska 3. sij 202420:59 0 komentara
KK Zadar

Košarkaši Zadra ostali su na samo jednom porazu u domaćem prvenstvu nakon što su u Zagrebu u tijesnoj utakmici svladali Cedevitu Junior.

Završilo je 101:97 čime je Zadar ostao na vrhu HT Premijer lige s omjerom 14-1, dok je Cedevita Junior pala na omjer 8-6 i drži peto mjesto.

Utakmica je od početka bila neizvjesna i ravnopravna. Zadar je u zadnjoj četvrtini konstantno vodio, doduše ne velikom razlikom, i uspio je privesti posao kraju. U zadnje dvije minute ušlo se s rezultatom 91:91, da bi osam od zadnjih deset koševa Zadra postigao Luka Božić s linije slobodnih bacanja.

Zadrane, koji su bili oslabljeni neigranjem ozlijeđenog kapetana Marka Ramljaka, u Domu sportova opet je predvodio sjajni Božić s 34 koša (šut iz igre 8/17, slobodna bacanja 14/16), deset skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Karlo Žganec s 18 koševa, 12 skokova i sedam asistencija.

Kod Cedevite je najbolji bio Amerikanac KeVaughn Allen s 23 koša.