Zadar pred Livajom na krcatim Gripama napravio “break”

Hrvatska 30. svi 202321:58 0 komentara
Ivica Čavka/KK Split

Košarkaši Zadra poveli su u finalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske u košarci nakon što su na Gripama svladali Split...

Zadrani su na krcatim Gripama napravili “break” u finalnoj seriji do tri pobjede i oduzeli “Žutima” prednost domaćeg parketa pobjedom 85:76.

Bila je to objektivno tijesna utakmica koju je bolje otvorio Zadar vodstvom 24:16 na kraju prve četvrtine, no Split je uzvratio odličnom drugom četvrtinom kojom je na veliki odmor otišao s vlastitim plusom od četiri poena (46:42).

U prvom napadu posljednje četvrtine Split je poveo 61:58, na što je Zadar uzvratio serijom 18:2 za vodstvo 76:63. Do kraja Split više nije imao snage vratiti se u utakmicu. Posljednju četvrtinu gosti su dobili 27:15.

Luka Božić opet je bio najbolji igrač Zadra s 22 koša, šest skokova i četiri asistencije. Karlo Žganec ubacio je 17 poena uz 13 skokova, a odličan je bio i Dario Drežnjak sa 16 koševa i osam skokova. Split su predvodili Shorter s 15 koševa, Nelson s 14 i Mavra s 13.

Utakmicu su s tribina pratili Marko Livaja, čelnici Hajduka Lukša Jakobušić Mindaugas Nikoličius, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, rukometna legenda Ivano Balić

Druga utakmica igra se u četvrtak također u Splitu u 20 sati, a nakon toga serija seli u Zadar na sljedeće dvije utakmice. Eventualna peta i odlučujuća opet bi se igrala na Gripama.